11 ارديبهشت 1392 10:44:9
مشاور وزير دادگستري:
مشكلات ريشه اي زنان در جامعه مورد توجه قرار گيرد
مشاور وزير دادگستري گفت: ريشه مشكلات زنان تنها به نقض قوانين باز نمي گردد بلكه زير ساختهاي ناصحيح و فرهنگ جامعه و سنت هاي نادرست نيز از عوامل عدم تحقق اهداف خانواده هستند.

 ولويون مشاور وزير دادگستري، در مراسمي كه به مناسبت روز زن در سازمان انرژي اتمي برگزار شد بر لزوم توجه به مشكلات ريشه اي زنان در جامعه تاكيد كرد.

وي در ابتداي سخنانش در خصوص ابعاد وجودي حضرت زهرا سلام الله عليها گفت: حضرت زهرا سلام الله عليها چه در بعد فردي و چه اجتماعي مي تواند الگوي سعادت دنيا و آخرت زنان و منبعي نوراني براي كسب كمال و معرفت باشد.

ولويون در ادامه سخنانش پس از ارايه گزارشي از اقدامات انجام شده در حوزه مسايل زنان و خانواده در سال گذشته افزود: واقعيت آن است كه ريشه مشكلات زنان و خانواده صرفا به نقض قوانين و مقررات بازنمي گردد؛ بلكه زيرساختهاي ناصحيح و فرهنگ حاكم بر جامعه و سنتهاي نادرست و ضعف ساز و كار نظارتي و وجود ابهامات و تفاسير ناموجه و سليقه اي از قوانين اصلي مانع بزرگي در تحقق اهداف خانواده است.

وي از جمله لوايح مورد توجه در اين حوزه را لايحه تامين امنيت زنان، بازنگري برخي مواد قانون مدني در باب خانواده، بازنگري برخي مواد قانون كار در حوزه زنان، تقليل ساعت كار زنان در جامعه، ارايه تسهيلات و خدمات شغلي به زنان سرپرست خانوار و لايحه قانون حمايت از زنان باردار و ماردان شيرده دانست.


Powered by Tetis PORTAL