29 مرداد 1387 13:11:7
وزير دادگستري: جشن نيمه شعبان جشن عدالت، عبوديت و آزادگي است
دكتر غلامحسين الهام در شب ميلاد حضرت قائم (عج ) در جشن نيمه شعبان روستاي ايول (ايي ‌ول) ساري حضور يافت و در سخناني گفت:

نيمه شعبان تنها يك جشن شيعي و ايراني نيست، جشني است كه هم به شيعه و سني و فراتر از آنها به بشريعت تعلق دارد، چون كه مهدي (ع) ذخيره الهي براي عموم بشريت است و ريشه كن كننده ظلم و فساد از عالم ، هر كس درد كشيده از ظلم باشد و از ستم به ستوه آمده باشد، چشم اميدش به مهدي (ع) است.

وزير دادگستري در اين جشن بزرگ كه با حضور جمع كثيري از مردم برگزار شد افزود: جشن نيمه شعبان، جشن  انسانيت، عدالت، مهرباني، عبوديت و جشن آزادگي است و تنها ظالمين، مستكبرين،ستمگران و صهيونيسم و كسانيكه بشر را به نابودي كشانده‌اند و هر روز دستشان به قتل عام بي‌گناهان آلوده‌تر مي‌شود با اين جشن مخالف هستند.

وزير دادگستري با اشاره به اينكه ركن مهدويت نه يك تئوري و نظريه، كه يك حقيقت مسلم است، ظهور حضرت مهدي (عج) را وعده و اراده خداوند دانست و گفت: خداوند كساني كه در اين دنيا به استضعاف كشيده را روزي حاكم و وارث زمين مي‌گرداند.

وي در ادامه افزود : ما امروز حكومت جمهوري اسلامي را در مسير حق، در همان خطي كه بايد در مسير حركت مهدويت باشد مي‌بينيم. لذا جمهوري اسلامي ايران از سوي مستكبران هميشه مورد تهديد تحريم و تضعيف قرار داشته است و هر روز هم بر آن افزودند و براي تغيير آن شمارش معكوس شروع كردند/جنگ تحميلي هشت ساله به راه انداختند/تحريم كردند، تهديد كردند اما اين مملكت و اين نظام با همه تهديدات در هشت سال جنگ نابرابر محافظت شد/ اين ملت در مقابل همه تهديدات ايستاد و امروز حاكم و وارث ايستاده و در مسير مهدويت است.

وزير دادگستري در بخش ديگري از سخنانش گفت: اين حكومت مشروعيت و اعتبارش ناشي از مهدويت است و اگر عنوان مهدويت و اصل اعتبار به حكومت ولي عصر را برداريد، اين حكومت صلاحيت و مشروعيتي ندارد.‌

آقاي الهام گفت: بعضي‌ها خيال مي‌كنند امام عصر (ع) فعلا امام غايبي است كه نقشي ندارد و بايد بمانيم تا ظهور كند/اما امام واسطه فيض رحماني و اساس بقاي عالم است /و امروز ما در محضر امام هستيم و مسير حركت ما بايد در مسير تحقق مباني حكومت مهدوي باشد و اين يعني فرج، حركت و مسؤوليت.

وزير دادگستري همچنين تصريح كرد: نگاه حاكمي كه در خط مهدويت است اينست كه چشم او همه مردمان را بنگرد / كه اينها امت امامي هستند كه از من و او حساب خواهند كشيد/ محال است كسي منتظر باشد و نسبت به بي‌عدالتي و ظلم بي‌تفاوت باشد./ چه ظلم در پايتخت باشد يا در روستاهاي دور افتاده.

وزير دادگستري اظهار داشت: اين عزت ايران است كه پرچمدار مبارزه با شرك / كفر / الحاد و مبارزه با استكبار و استعمار است و امروز با همه فشارها ايران اسلامي به رغم همه تهديدها، تحريم‌ها و مخالفت‌ها يك قدرت بزرگ است كه هم در جهت صلاح و رفاه بشر هسته را مي‌شكافد و هم در جهت تسخير فضا حركت مي‌كند، و هم به عدالت گستري در زمين همت مي‌گمارد.

وي در بخش ديگري از سخنانش گفت: مسير ولايت با تلاش و مجاهدت درست مي‌شود و اين آمادگي ملت است كه دشمن را از تصور تهديد بر حذر مي‌دارد.

وزير دادگستري افزود: رييس جمهور اگر مي‌گويد ما با مديريت امام زمان بايد حركت كنيم براي اين است كه صاحب تدبير عالم / امام زمان است. نه اينكه ما هر چه كار مي‌كنيم به نام امام زمان بخواهيم امضاء بكنيم. ما خطا و اشتباه مي‌كنيم / ولي عصر (ع) هرگز خطا نمي‌كند/ اما مسير حكومت در مسير اوست. تدبير اصلي و صاحب اصلي اوست و ما بايد به ساحت او پاسخگو باشيم. اين آمادگي براي تحقق عدالت است.

وي گفت  از عدالت عده‌اي سود و عده‌اي هم زيان مي‌‌برند/ اگر جامعه قدرت پذيرش عدالت را ولو عليه خودش نداشته باشد آماده نخواهد بود. اما همه مردم بايد كساني را كه در مقابل عدالت مي‌ايستند دفع بكنند. اگر موانع عدالت را بر نداريم در مسير انتظار فرج حركت نمي‌كنيم.

وي تصريح كرد: دولت بايد با قدرت برنامه ريزي، نظارت و اعمال قدرتش عدالت را برقرار كنند و مردم  هم از دولتشان حمايت كنند .

وزير دادگستري در پايان تاكيد كرد: دولت مفتخر است به مسير حركت در جهت انتظار همه تلاش هايش را براي اينكه همه مردم اين كشور در مسير رسيدن به آن نقطه مطلوب باشند ادامه دهد. ما بايد در اين مسير حركت كنيم و شما دولتتان را در اين مسير ياري كنيد. دولت، دولت شماست. دولت نوكر شماست و دولت بدون كمك شما هيچ كاري نمي‌تواند بكند.

اضافه مي‌كنم در مراسم جشن نيمه شعبان در روستاي ايول /استاندار مازندران رييس كل دادگستري استان مازندران، دادستان استان، نمايندگان مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي، شركت داشتند.

Powered by Tetis PORTAL