15 تير 1387 9:12:48
زيرسئوال بردن عقلانيت تصميمات دولت هم‌جهت اهداف دشمن است
سخنگوي دولت هدف عده‌اي از افراد را مكتب‌زدايي از كشور دانست و اظهار داشت: ‌از شاخصه‌هاي حركت دشمن اين است كه افكار عمومي را از مسير اصلي منحرف مي‌كنند و در همين راستا است كه عده‌اي بر خلاف واقعيت مدعي مي‌شوند كه حركت اين دولت بر مدار عقلانيت نيست.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت ،دكتر غلامحسين الهام سخنگوي دولت كه پنج‌شنبه شب به دعوت بسيج اساتيد دانشكده خبر در مراسم يادبود شهداي سقوط هواپيماي ايرباس ايران توسط ناو آمريكايي سخنراني مي‌كرد، اين واقعه را يكي از جنايات سلطه گران دانست و گفت: هدف قرار گرفتن انسان‌هاي بي‌گناه در يك هواپيماي مسافربري توسط ناو نظامي آمريكا، بر خلاف همه قواعد انساني و اصول حقوق بشري انجام شد.
وي با گراميداشت ايام ميلاد امام باقر (ع) افزود: ناو وينسنس در يك دستور نظامي، با آگاهي به اين هواپيما شليك و انسان‌هاي بي‌گناه را قتل عام كرد و بعد هم مدال گرفت تا نشان دهد اين اقدام اشتباهي نبوده، بلكه اين جنايت با تعمد انجام شده است.
الهام تصريح كرد: اين واقعه نشان داد كه نظام شيطاني سلطه‌گران به هيچ قاعده‌اي پايبند نيست در حالي كه نظام اسلامي همواره در طول تاريخ، اخلاق، معنويت و حقوق را قبل از هر چيز معيار رفتار خود قرار داده است و حتي در شرايط سخت جنگ، شعار همه جهادگران اسلامي، اخلاق حسنه، رعايت احكام شرع و قوانين متعالي و سپس جهاد بوده است كه همين شعار، رزمندگان اسلام را در هر جبهه‌اي به پيش برده است.
سخنگوي دولت با بيان اينكه در صحنه دفاع مقدس نابرابري در پايبندي به قواعد انسان‌دوستانه بين دو جبهه قابل مشاهده بود، گفت: به ياد داريم كه خلبان جنگنده ايراني مدت‌ها بر آسمان عراق پرواز كرد و از انفجار يك پل كه قرار بود مورد هدف قرار دهد تا مدتي صرف‌نظر كرد؛ چرا كه ديد يك عابر يا ماشين در حال عبور از روي آن است و نمي‌خواست انسان بيگناه قرباني اين هدف جنگي شود.
وي ادامه داد: چنين تفكري كه در طول جنگ پايبندي به ارزش‌ها را نشان داد از سوي سلطه‌گران رسوا متهم به نقض حقوق بشر و نقض قواعد بين‌المللي مي‌شود، اما انسان‌هاي آزاده قطعا مي‌توانند به درستي داوري كنند كه صحنه دفاع مقدس، صحنه تجلي حق و باطل و تقابل نظام اسلامي با كفر و شرك جهاني بود.
الهام با اشاره به جنايت آمريكا در هدف قراردادن هواپيماي مسافربري ايران تصريح كرد: اين پرونده در سالهاي گذشته، آنگونه كه بايد پيگيري نشد، اما صفحه تاريك آن همواره در طول تاريخ گشوده است.
*زيرسئوال بردن عقلانيت تصميمات دولت هم‌جهت اهداف دشمن است
سخنگوي دولت در ادامه سخنان خود اظهار داشت: حضرت امام (ره) بعد از فاجعه هدف قرار گرفتن هواپيماي غيرنظامي ايران توسط ناو آمريكايي وينسنس، در پيامي به نكاتي اشاره كردند از جمله اينكه مسلمانان از مرگ نهراسند و به نيروهاي شهادت‌طلب خود متكي باشند تا بتوانند شبكه سلطه استكباري خصوصا آمريكا را در هم بشكنند؛ امام متذكر شدند كه زندگي در سايه نظام سلطه مرگ تدريجي است و اگر تحت اسارت نظام سلطه باشيم حتي اگر دريچه‌ سبز ارتباطات اقتصادي و پنجره باز رفاه در سايه مصرف كالاهاي غربي نيز به روي ما باز شود باز هم اينها دريچه‌هاي مرگ تدريجي خواهد بود. امام از ما مي‌خواست كه مرگ با عزت را انتخاب كنيم و از اين مرگ به سمت حيات عزت‌مدارانه عروج كنيم؛ امام فرمودند راه عزت و حيات در مبارزه است و در اين راه اراده لازم است؛ چرا كه اگر اراده باشد، ايستادگي در مقابل سردمداران شرك و كفر محقق مي‌شود.
وي ادامه داد: حضرت امام در همان مقطع به نظام‌هاي سلطه فرمودند هميشه اين طور نيست كه ناوهاي شما هواپيماهاي مسافربري ما را هدف قرار دهد، بلكه ممكن است روزي فرزندان انقلاب ناوهاي جنگي شما را به قعر آبها بفرستند.
الهام افزود: پس از گذشت سالها از اين اشارات امام، حزب‌الله لبنان در جنگ 33 روزه سيلي محكمي به استكبار زد و در حالي كه آن جنگ با هدف ايجاد خاورميانه نوين و جمع‌كردن بساط حزب‌الله به راه افتاده بود، صهيونيست‌ها به وسيله فرزندان پابرهنه امام و اراده عزت‌مدارانه آنها شكست مفتضحانه‌اي خوردند و نه تنها ناوهاي جنگي استكبار بلكه نظام فكري و اساس مشروعيت نداشته آنان آسيب ديد.
سخنگوي دولت ادامه داد: امريكا به دنبال اين بود كه اين اراده مبارزه را از بين ببرد، اما امام نظام سلطه را شكست؛ جنگ فيزيكي آغاز مبارزه بود اما در جبهه‌هاي ديگر استمرار يافت و جنگ حق و باطل و فقر و غنا آغاز شد.
وي با بيان اينكه بايد استمرار مبارزه حق و باطل را آويزه زندگي خود كنيم و در اين صورت موفق خواهيم بود، گفت: در دولت نهم اگر اتفاقي واقع شد آن اتفاق اعاده حيات و زندگي بود و آنچه اين واقعه را در مقابل چشم توده مستضعف و مردم، مهم و عظيم جلوه داد اعاده زندگي در سايه عزت اسلامي و قدرت معنوي احكام نوراني اسلام ناب در پرتو افكار امام عزيز بود.
الهام اين تفكر را رويش مجدد انقلاب دانست و افزود: همه جبهه كفر براي جلوگيري از اين رويش مجدد بسيج شد، اما سوم تير نسل جديد را به شكوفه نشاند و تداوم مبارزه و جنگ حق و باطل رقم خورد؛ اين راه بايد استمرار يابد.
وي تصريح كرد: اين راهي نيست كه در رفاه نسبي مادي متوقف شود، بلكه اين راه بايد از همه مسيرها عبور كند و به نقطه تعالي و حيات طيبه برسد و به زندگي در سايه انسان كامل و خليفه حق تعالي (عج) متصل شود؛ آدم ها مي‌آيند و مي‌روند اما در مسير حركت اين مكتب، تفكر حق و عدالت بايد استمرار يابد.
سخنگوي دولت با بيان اينكه اين تفكر هم از درون و هم از بيرون مخالفان جدي دارد، گفت: اگر اراده كرده‌ايم و تفضل الهي نيز حاصل شد كه در اوج نااميدي، اميدهاي تازه شكوفا شود نبايد بگذاريم اين درخت با آفت بخشكد.
الهام انفجار هواپيماي مسافربري ايران توسط ناو آمريكايي را در جهت ايجاد ارعاب دانست و اظهار داشت: اكنون نيز دشمن جنگ نرم را به عنوان ابزاري براي ايجاد ارعاب دروني مورد استفاده قرار داده است. چون اگر انسان‌ها از درون فرو بريزند ديگر نيازي به تسخير نظامي نيست؛ ديگر تهاجم نظامي به تنهايي كارساز نخواهد بود و اگر هم باشد، آتش تهيه يك تسليم دروني است.
سخنگوي دولت ادامه داد: اگر ما از درون تسليم نشويم، آمريكا و بزرگتر از آن هم نمي‌توانند اراده ما را در هم بشكنند؛ اما آنها از ابزار تهديد براي ايجاد انفعال و روحيه تسليم و ياس استفاده مي‌كنند كه بايد مراقب بود.
وزير دادگستري اظهار داشت: چند روز پيش يك قاضي عاليرتبه قضايي كه بايد در تحقيق موضوعات عميق باشد به من مي‌گفت از يكي از همكارانم شنيده‌ام كه گفته است احمدي‌نژاد در جلسه دولت يك ظرف خالي براي امام زمان مي گذارد؛ اين قاضي ترديد كرده بود و داشت از من مي‌پرسيد، اما من نمي‌دانستم از اين سئوال بايد بخندم يا گريه كنم؛ بله فضاي عوامفريبي و تخريب و جنگ رواني تا آنجا پيش مي‌رود كه فردي كه بايد ملاك تشخيص حق و باطل باشد اين شبهه را باور كرده بود.
الهام با ابراز تاسف از كم‌عمقي فهم برخي‌ها از امام زمان (عج)، گفت: اعتقاد دكتر احمدي‌نژاد اين است كه امام زمان (عج)، نقطه اتصال آسمان و زمين و واسطه فيض الهي است و بر اعمال، رفتار و جريانات جامعه شاهد و ناظر است و نمي‌توان هستي را بدون وجود امام پذيرفت.
وي افزود: اگر كسي چنين باوري داشته باشد با هر عنواني، اعتقاد خود به ناظر بودن حضرت ولي عصر (عج)، را حفظ مي‌كند. آيا اين فكر انحرافي است؟ چرا با تبليغات و به واسطه شنيده‌ها افكار را از حقيقت معنويت و مهدويت منحرف مي‌كنند؟ در آمريكا كرسي مهدويت مي‌گذارند تا بتوانند جلوي پيروزي‌ها و نشر اين عقيده را بگيرند اما در داخل اصل اين عقيده اينچنين زير سئوال مي‌رود.
سخنگوي دولت با بيان اينكه عده‌اي دكتر احمدي‌نژاد و دولت نهم را عقلاني نمي‌دانند و به نوعي عقلانيت را در مقابل اين دولت قرار مي‌دهند، گفت: به فرموده امام باقر "جايي كه كبر وارد شود عقل خارج مي‌شود" پس انسان متكبر عاقل نيست. خودتان قضاوت كنيد كه در احمدي‌نژاد چقدر تكبر، خودبيني و شيطان وجود دارد؟ اين يك محك است. اگر انسان خود را جاي خدا ببيند دچار تكبر مي‌شود و بازيچه شيطان قرار مي‌گيرد؛ اولين متكبر شيطان بود.
وي افزود: آنچه من تاكنون ديده‌ام اين است كه آقاي رئيس‌جمهور معتقد است فقط اراده الهي مي‌تواند قلب‌ها را دچار تحول كند و قلب‌ها به هم نزديك شوند و اگر اين گونه شود قدرتي از مهر ومحبت، صلابت و بركت ايجاد مي‌كند كه دشمن را مي‌شكند؛ اگر انسان متصل به اين قدرت باشد كلامش نفوذ مي‌كند. مگر حضرت امام خيلي ساده حرف نمي‌زد اما جملات او در اعماق دل مردم نفوذ مي‌كرد؛ نعوذ‌بالله حضرت امام كه نمي‌گفت من خدا هستم اما وقتي دلها را با خدا مرتبط مي‌كرد جامعه متحول مي‌شد؛ اعتقاد احمدي‌نژاد اين است كه دل مردم در دست خداست و اگر كلامي تاثير مي‌كند مربوط به اراده خداوند است. اين شركت است يا توحيد؟ عقل است يا بي‌عقلي؟
سخنگوي دولت هدف عده‌اي از افراد را مكتب‌زدايي از كشور دانست و اظهار داشت: ‌از شاخصه‌هاي حركت دشمن اين است كه افكار عمومي را از مسير اصلي منحرف مي‌كنند و در همين راستا است كه عده‌اي بر خلاف واقعيت مدعي مي‌شوند كه حركت اين دولت بر مدار عقلانيت نيست.
* منحصركردن طرح تحول اقتصادي به موضوع يارانه‌ها انحراف از هدف اصلي است
سخنگوي دولت همچنين به نشست اخير رئيس‌جمهور با مسئولان رسانه‌ها درباره طرح تحول اقتصادي اشاره كرد و گفت: در اين جلسه مباحث خوبي مطرح شد، اما هيچ كس موضوع را نفي نكرد و همه همراهي كردند، اما عده‌اي كه در همين جلسه بودند و ابراز خرسندي و همراهي هم مي‌كردند پس از آن، سخنان و برنامه رئيس‌جمهور را غلبه احساس بر عقل و تصميم‌هاي بي‌فكر دانستند؛ اين نفاق و خود را برتر ديدن است.
وي افزود: دكتر احمدي‌نژاد از فروشكستن جبهه استكبار جهاني و آمريكا حرف مي‌زند و اين فقط در بستر ايمان است، اكنون خود آمريكايي‌ها مي‌گويند به زودي قطب بودن آمريكا شكسته شده و دنيا بدون قطب خواهد شد و آن روز است كه ايران تجلي مي‌كند. اين را خود تحليلگران آمريكايي نوشته‌اند و اگر امروز آمريكا ما را تهديد مي‌كند به خاطر اين است كه فكر مي‌كند مي‌تواند مرگ خود را به تاخير بيندازد.
سخنگوي دولت تصريح كرد: آمريكا به خوبي مي‌داند هر كس به ايران تعرض كند، نفسش‌ در گلو و دستش از آرنج قطع خواهد شد و در عين حال مي‌داند كه جمهوري اسلامي ايران هرگز تهديدي براي بشريت نبوده است؛ چرا كه اين نظام در اوج جنگ تمام قواعد بشردوستانه را رعايت كرده و در موضوع هسته‌اي نيز علاوه بر پايبندي به همه قوانين، آماده گفتگو با همه جهان است؛ ايران هيچ گاه تهديد نبوده بلكه فرصت بزرگي براي صلح، امنيت و رفاه بشريت بوده است و امروز همه نگاه مستضعفين و حق‌جويان معطوف به ايران شده است.
الهام با بيان اينكه نظامات جهان ناعادلانه است و فرو خواهد ريخت اظهار داشت: آن روز كه حضرت امام از سقوط بلوك شرق خبر داد، هيچ كس باور نمي‌كرد، اما ديدند كه محقق شد، همان امام از فروپاشي غرب در آينده خبر داد.وي با بيان اينكه دولت نهم در چارچوب اين نظام فكري حركت مي‌كند گفت: در اين مسير بايد با فقر، تبعيض، فساد، ظلم، سلطه و زورگويي جنگيد و همه بايد با هم در اين مسير حركت كنيم.
سخنگوي دولت با اشاره به برخي مخالفت‌ها با سياست‌هاي اقتصادي احمدي‌نژاد اظهار داشت: اين مخالفت‌ها به اين دليل نيست كه نظام اقتصادي ما در حال غربي شدن است، بلكه مي‌بينيد كه سيستم اقتصادي كشور به سمت مردمي شدن پيش مي‌رود، ولي مي‌آيند اين كار را توزيع فقر مي‌نامند تا عدالت فراگير نشود و مسير اقتصادي به جاي عدالت اجتماعي به سمت سرمايه‌داري غرب برود.
الهام افزود: خواسته رهبري در ابلاغ سياست‌هاي اجرايي اصل 44 اين است كه مردم نظام اقتصادي را اداره كنند نه افراد و گروه‌هاي خاص، دولت نيز در همين راستا از بنگاه‌هاي اقتصادي زودبازده حمايت كرده و مي‌كند؛ چرا كه ايجاد اين بنگاه‌هاي كوچك توسط خود مردم با عدالت اقتصادي رابطه دارد و مخالفت‌ها با اين رويكرد، به معناي صاف كردن جاده براي سرمايه‌داري غربي است. رفاه وسيله است و با بي‌عدالتي ايجاد نخواهد شد.
سخنگوي دولت با اشاره به طرح تحول اقتصادي افزود: روح طرح تحول اقتصادي دولت نهم اين است كه عدالت توزيع شود و منابع در اختيار همه مردم قرار گيرد نه عده‌اي خاص؛ اين يك اصلاحات فراگير است و منحصر كردن طرح تحول اقتصادي در موضوع يارانه‌ها منحرف كردن هدف اين تحول عظيم است.
وي ادامه داد: طرح تحول اقتصادي با همه بخش‌هاي نظام اقتصادي كشور از جمله بخش‌هاي مالياتي، پولي، بانكي رابطه دارد و بحث يارانه‌ها جزئي از اين طرح است. طرح تحول اقتصادي مجموعه‌اي از امور پيوسته است كه با هدف مردمي شدن اقتصاد انجام خواهد شد.
الهام با بيان اينكه فساد از ارتباط قدرت اقتصادي با حاكميت ايجاد مي‌شود، گفت: مي‌خواهيم اقتصاد مردمي شود تا عدالت بيايد و فشارها و جنگ رواني كه مي‌بينيد براي اين است كه عدالت محقق نشود. پس بايد در مقابل فضاي سنگين جنگ رواني كه در راستاي ايجاد ياس و پشيمان كردن مردم از انتخابشان ايجاد شده،‌ بايستيم. آنها قدرت عظيم مردمي و رابطه بازتعريف شده امام امت را پوپوليسم مي‌نامند؛‌ خواص بايد هوشيار باشند.
وي تصريح كرد: امروز جنگ خبري و جنگ رسانه‌اي و جنگ نرم درجريان است و در دو جبهه قلم‌ها وزبان‌ها هستند كه شليك مي‌كنند.
سخنگوي دولت با تاكيد بر لزوم پاسداري قلم از ارزش‌ها افزود: اصحاب رسانه مرزبانان و سنگربانان ارزش‌ها هستند و مي‌توانند مردم را با نشاط حركت دهند.
الهام پاسداري از ارزش‌ها را در گرو پاسداري از حرمت قلم دانست و تصريح كرد: بر همه اهل قلم كه پاسدار اين نظام هستند تبريك مي‌گويم و بر دستان غبارزداي آنان كه در مقابل جنگ رواني دشمن مرعوب و تسليم نمي شوند، با افتخار بوسه مي‌زنم.

 
 
Powered by Tetis PORTAL