سایر عناوین
2 دي 1398 10:12:46
در دیدار معاون حقوق بشر وزارت دادگستری با رییس کل دادگستری لرستان:
در فرآیند دادرسی کودکان نیازمند نگاه جامع الشرایط هستیم

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری محمود عباسی، معاون وزیر دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در دیدار با رییس دادگستری استان لرستان با اشاره به اینکه مشکلات کودکان در حوزه دادرسی افتراقی قابل حل می باشد تأکید کرد، باید توجه قضات ما به این سمت جلب شود که در صدور آراء قضایی نگاه جامعی به وضعیت کودکان داشته باشند.
در این دیدار که پرویز پور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، برای مدیرکل تعزیرات حکومتی استان و جمعی دیگر از مسئولین استان لرستان دکتر عباسی را همراهی می¬کردند وی درخصوص تشکیل دادگاه اطفال و نوجوانان استان مباحثی را مطرح و خواستار اعمال مجازات¬های جایگزین برای کودکان معارض با قانون شد.
دبیر مرجع ملی خواستار همکاری استانداری و شهرداری برای تشکیل مجتمع قضایی ویژه اطفال و نوجوانان و خانواده شد و تأکید کرد نقش این دادگاه در حوزه حقوق کودک بسیار حائز اهمیت است. در این دیدار
رزم، رئیس کل دادگستری استان لرستان نیز ضمن مناسب توصیف کردن وضعیت کانون¬های اصلاح و تربیت استان گفت لرستان به پشتوانه فرهنگ بالا و ساختار مستحکم نهاد خانواده در زمینه بزه دیدگی کودکان وضعیت خوبی دارد که با همت و تلاش می¬توان به نتایج بهتری هم دست یافت.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL