سایر عناوین
30 تير 1397 11:8:42
در وزارت دادگستری برگزار شد؛
کارگاه تخصصی حقوق کودک در اسناد بین المللی
کارگاه تخصصی حقوق کودک در اسناد بین المللی در وزارت دادگستری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، چهارمین نشست از سلسله نشست های تخصصی حقوق کودک به همت مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با حضور نمایندگان دستگاه های عضو مرجع و اعضای هیات مدیره سازمان های مردم نهاد فعال در عرصه حقوق کودک در وزارت دادگستری برگزار شد.
در ابتدای این نشست محمود عباسی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به جایگاه حقوق کودک در اسناد بین المللی به تشریح دستاوردهای قانونگذاری جمهوری اسلامی و انطباق قوانین حوزه حقوق کودک با موازین اسلامی و استاندارهای بین المللی پرداخت و تبیین این اسناد و شرح و تفسیر آن به گونه ای که بتوان آثار و نتایج آن را در عرصه عمل و در کف خیابان و زندگی روزمره مردم دید را یکی از وظایف مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک دانست.
وی افزود: حضور پرشور نمایندگان دستگاه های عضو مرجع و استقبال رؤسای هیات مدیره و مدیران و اعضای هیات مدیره سازمان های مردم نهاد فعال در عرصه حقوق کودک از برگزاری سلسله نشست های تخصصی نویدبخش اراده مصمم همگانی بر ارتقای حقوق کودک است و بدون تردید اینگونه نشست ها می تواند گامی به جلو در مسیر حرکت مشترک ما باشد.
در ادامه این نشست حسین شریفی طرازکوهی، استاد دانشگاه و رییس انجمن ایرانی حقوق بشر به تفضیل درباره اسناد بین المللی حاکم بر حوزه حقوق کودک سخن گفت و به سؤالات و ابهامات شرکت کنندگان پاسخ داد.
شایان ذکر است این نشست های تخصصی روزهای سه شنبه هرهفته از ساعت 13 لغایت 16 در وزارت دادگستری برگزار می¬شود.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL