سایر عناوین
27 شهريور 1396 11:33:27
در دیدار دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با استاندار چهارمحال و بختیاری مطرح شد:
لزوم تلاش همه جانبه برای ارتقای حقوق کودکان

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و استاندار چهارمحال و بختیاری در دیداری صمیمی بر لزوم تلاش همه جانبه برای ارتقای حقوق کودکان در سطح استان، تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، مظفر الوندی، دبیرمرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در اولین روز از سفر استانی خود با مهندس قاسم سلیمانی استاندار چهارمحال وبختیاری دیدار کرد.
در این دیدار که معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیر کل دفتر بانوان استانداری نیز حضور داشتند، مظفر الوندی فعالیتها و ماموریتهای مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک را تشریح و از استاندار خواست، حمایت عملی خود را از برنامه های مرجع ادامه دهد.
وی با اشاره به راه اندازی مرجع متناظر استانی از امروز و ضرورت اجرای برنامه جامع عمل حقوق کودک از فعالیتهای مقدماتی دفتر امور بانوان در این زمینه تقدیر کرد.
در ادامه مهندس سلیمانی با بااهمیت خواندن موضوع حقوق کودک بر حمایت خود از برنامه ها تاکید و اظهار داشت: علی رغم وضعیت نسبتا مناسب استان در این خصوص با تمام توان پشتیبان برنامه های ارتقایی حقوق کودک هستیم.

** سازمانهای مردم نهاد نقش به سزایی در مطالبه گری حقوق کودکان دارند

همچنین در ادامه سفر دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به استان چهار محال و بختیاری، نشست تخصصی تبیین اهداف و وظایف کنوانسیون حقوق کودک با حضور سازمانهای مردم نهاد در شهرکرد برگزار شد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در این نشست ضمن تبیین برنامه ها و عملکرد حوزه حقوق کودک گفت: دستورالعمل‌ها و شرح وظایف مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ و در نهایت چندین جلسه در حوزه حقوق کودک برگزار شد که ماحصل آن حضور دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در استان می باشد.
فاطمه دوستی با تاکید بر اهمیت نظارت و ارزیابی عملکرد سازمان‌های مرتبط با حوزه کودک جهت بررسی وضع موجود و ظرفیت‌ها بیان کرد: در خصوص حقوق کودک، سازمان‌های مردم نهاد در استان باید در جهت اهداف برنامه ریزی کنند.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک نیز با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در مطالبه گری حقوق کودکان اظهارکرد: ضروری است این نهاد ها در استان چهارمحال و بختیاری با محوریت حقوق کودکان فعال تر شوند.
مظفر الوندی در نشست تبیین اهداف مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در استان، با بیان اینکه ۳۰ درصد جمعیت کشور را افراد زیر ۱۸ سال تشکیل می دهند، افزود: برقراری عدالت در رفاه، سلامت، امور اجتماعی و فرهنگی، آموزش و کیفیت زیست آنان از موضوعات مهمی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
شایان ذکر است در این نشست سازمان های مردم نهاد ضمن بیان عملکرد، مشکلات و نیاز های خود را بیان کردند.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL