سایر عناوین
27 تير 1396 19:15:13
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تاکید کرد:
نقش بارز سمن ها در پیشبرد اقدامات در حوزه حقوق کودک
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: بخش زیادی از اقدامات مربوط به احقاق حقوق کودکان می تواند توسط سمن ها انجام گیرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، مظفر الوندی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در ادامه برنامه های سفر استانی خود صبح روز سه شنبه در نشست صمیمی با نمایندگان سمن ها و تشکل های مردمی گلستان شرکت کرد.
در این جلسه که مدیران کل اجتماعی و دفتر بانوان استانداری استان گلستان نیز حضور داشتند، هریک از شرکت کنندگان نظرات و مشکلات خود را در فضایی صمیمی بیان کردند.
الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در سخنانی به رویکرد مرجع در خصوص حقوق کودک اشاره و به نقش مهم سمن ها در استیفای حقوق کودکان اشاره کرد.
وی با اشاره به مصوبه سال گذشته دولت در خصوص تشکل های مردم نهاد و نیز ظرفیت قانونی مندرج در آیین دادرسی کیفری تاکید کرد: سمن ها باید با بازتعریف از رسالت خود بویژه در حوزه کودک، نقشی فعال تر ایفا کنند.
الوندی شبکه ای شدن فعالیت سمن ها را در این بازتعریف مهم توصیف و اعلام کرد: باید استانداری زمینه فعالیت مناسب تر سمن های جدید را در استان گلستان فراهم کند.
در ادامه جلسه چراغعلی، مدیر کل امور اجتماعی استانداری ضمن تقدیر از نقش سمن ها آمادگی خود را برای هر گونه همکاری در جهت توسعه فعالیتهای تشکل ها اعلام کرد.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL