سایر عناوین
12 اسفند 1397 10:49:29
بازدید دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از مرکز نگهداری بچه های ما در کرمان

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در ادامه سفر استانی خود به استان کرمان از مرکز نگهداری بچه های ما در کرمان بازدید و با نوجوانان و جوانان این مرکز به گفت و گو پرداخت و با حضور مسئولان محلی مشکلات آنان را از نزدیک بررسی کرد.
وی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز و آشنایی با مسائل و مشکلات کودکان و نوجوانان و حتی جوانان دانشجوی پرورش یافته در این مرکز، خانم توکلی رئیس این مرکز که از خیرین متعهد، دلسوز و فهیم این استان می باشند گزارش جامعی از نحوه شکل گیری و تداوم فعالیت این مرکز ارائه کردند و از کودکان و نوجوانانی گفتند که از چند دهه قبل در این مرکز نگهداری و تربیت و هم اکنون برخی از آنان تشکیل خانواده داده یا در بخش‌های مختلف علمی و مهارتی کشور درخشیده¬اند.
نمایندگان استانداری و بهزیستی نیز در این بازدید فعالیت های این مرکز را در راستای اهداف و برنامه های مصوب ارزیابی کردند و آن را منطبق با استاندارد های اعلام شده توصیف کردند.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در گفتگوی چند ساعته با کودکان، دانش آموزان و دانشجویان این مرکز که در رشته های مختلف تحصیلی و حرفه آموزی مشغول به کار و تحصیلند فعالیت¬های درخشان این مرکز را ستود و فضای نشاط و محبت و دوستی در این مرکز را بسیار ارزشمند توصیف کرد.
وی حمایت همه جانبه دولت، مردم و خیرین از این گونه مراکز که برآمده از متن مردم و در خدمت مردم خصوصاً کودکان و نوجوانان نیازمند است را ضروری خواند و ابراز امیدواری کرد که در پرتو استحکام خانواده ما شاهد تلاش و توجه بیشتر مسئولان به خانواده و عنداللزوم شبه خانواده معطوف گردد. بدون تردید این گونه مراکز بیشتر حقوق کودکان را تامین می¬کند تا مراکز بهزیستی. وی تلاش‌های ارزشمند و خدا پسندانه خانم توکلی- رئیس این مرکز و همکارانشان را ستود و تاکید کرد: مسئولان باید زمینه اشتغال این عزیزان را فراهم کنند که از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی تلاش‌های دانشجویان و دانش آموزان این مرکز را ارزشمند توصیف و ابراز امیدواری کرد با همت بلند خود بتوانند در عرصه‌های مختلف اجتماعی نقش آفرین باشند.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL