سایر عناوین
12 اسفند 1394 12:11:28
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:
نگاه استراتژیک به کودکان از سوی مسئولان آینده ی جامعه را تضمین می کنند
نشست کارگروه بانوان و خانواده استان اصفهان با حضور مشاور امور بانوان وزیر کشور، معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و نمایندگان بیش از ٢٠ دستگاه استانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در این جلسه ضمن اشاره به رسالت ها و وظایف این مرجع، نگاه استراتژیک مسئولان به کودکان را تضمین کننده آینده جامعه دانست.
الوندی با تشریح بخشی از فعالیتهای مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، موضوع حقوق کودک را طبق اسناد بین‌المللی پذیرفته شده و نیز قوانین داخلی، موضوعی بسیار مهم و وظایف دستگاههای متولی و مرتبط را در این زمینه حساس برشمرد.
وی با اعلام اینکه جمعیت افراد زیر ١٨ سال، ٣٠% از جمعیت کل کشور را شامل می شوند اظهار داشت: ابتدا باید یکایک حقوق این افراد شناخته شده و سپس برای احقاق آنها برنامه ریزی کنیم.
الوندی بررسی موضوع کودکان بازمانده از تحصیل و کودکان کار و خیابان را در زمره الویت های پیش رو برشمرد و تأکید کرد: با توجه به حضور نمایندگان مرجع ملی در استانها و در قالب کارگروه بانوان و خانواده، اقدامات استانها چه در بخش دولتی و چه در بخش غیردولتی رصد و پایش می شود.
در این جلسه دکتر فرهمندپور مشاور وزیر کشور و مدیرکل بانوان وزارت کشور نیز به تشریح فعالیتهای این دفتر پرداخت و اقدام وزیر کشور در هماهنگی با وزیر دادگستری برای طرح موضوع کودکان در کارگروه بانوان را نشان از اهمیت این مسئله دانست.
وی همچنین اظهار داشت: به منظور استفاده از ظرفیتهای موجود می توان موضوع کودکان را نیز در این کارگروهها ساماندهی نمود.
عقدایی معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان و رئیس کارگروه بانوان و خانواده استان نیز ضمن استقبال از اقدامات وزارت دادگستری، برای برگزاری نشست های تخصصی و کارشناسی در سطح استان قول مساعد داد.
شایان ذکر است دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از کانون اصلاح و تربیت، بند نسوان و کارگاه های اشتغال‌زایی مددجویان استان اصفهان بازدید و از نزدیک با فعالیتهای آموزشی و علمی این مراکز آشنا شد.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL