سایر عناوین
25 تير 1397 10:10:26
بازدید هیات وزارت دادگستری از مراکز مرتبط با کودکان

هیأتی از وزارت دادگستری متشکل از مدیرکل حقوق بشر وزارت دادگستری، معاون دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و کارشناس حقوقی حقوق شهروندی این وزارتخانه در روز پنجشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۷ از سه مرکز مرتبط با کودکان در شهر ایلام بازدید به عمل آوردند.
در این بازدیدها شیرخوارگاه حضرت علی اصغر، مرکز آموزش کودکان کار و خیابان و شعبه بنیاد کودک در شهر ایلام مورد بازدید قرار گرفت.
در بازدید از شیرخوارگاه حضرت علی اصغر بازدیدکنندگان ضمن گفتگو با مسئولین شیرخوارگاه با مشکلات آنها در حوزه نگهداری از کودکان بی سرپرست، چگونگی به فرزندخواندگی سپردن آنها و روند صدور احکام سرپرستی آشنا شدند و در پایان بازدیدی از محل نگهداری کودکان یادشده به عمل آمد .
در بازدید از مرکز آموزش کودکان کار و خیابان در شهر ایلام، اعضای هیئت ضمن گفت و گو با مسئولین سازمان مردم نهاد متولی این مرکز با روشهای جذب، آموزش و توان افزایی کودکان کار و خیابان در این مرکز آشنا شدند.
همچنین با تعدادی از کودکان کار و خیابان که خدمات آموزشی از این مرکز دریافت کرده بودند، گفتگو کردند. همچنین مقرر گردید در خصوص اختصاص فضای مناسب به این سازمان مردم نهاد از سوی استانداری ایلام و شهرداری ایلام پیگیری های لازم انجام شود.
بازدید نهایی، اختصاص به شعبه بنیاد کودک در شهر ایلام داشت. این واحد که با مجوز بنیاد کودک فعالیت می نماید، ۲۲۵ دانش آموز کم بضاعت را تحت پوشش قرار دارد. اعطای بورسیه تحصیلی به این دانش آموزان و ارائه خدمات آموزشی و مشاوره به آنها از جمله فعالیت‌های بنیاد کودک است که در نهایت موجب توان افزایی آنها خواهد شد.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL