سایر عناوین
25 تير 1397 10:11:2
با حضور دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک؛
کارگروه بانوان، خانواده و کودک در استانداری ایلام تشکیل جلسه داد
جلسه کارگروه بانوان، خانواده و کودک با حضور دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، جلسه کارگروه بانوان، خانواده و کودک که مرجع متناظر حقوق کودک در استان است در استانداری ایلام با حضور عباسی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و نوذری، معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام و با حضور هیئت اعزامی وزارت دادگستری تشکیل شد.
در این جلسه معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام ضمن اشاره به وضعیت ایلام و با تاکید بر جمعیت ۳۰ درصدی کودکان استان، اهمیت سرمایه گذاری بر روی کودکان را متذکر شد و خواستار استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در حمایت از کودکان و حساس سازی اذهان جامعه نسبت به کودکان گردید.
در ادامه خانم شادی وند مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده و کودک استانداری ایلام و دبیر مرجع متناظر حقوق کودک در استان ایلام گزارشی از وضعیت کودکان در استان و اهم اقدامات دبیرخانه استانی مرجع ملی را به جلسه ارائه داد. همچنین نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی، سازمان بهزیستی، دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته امداد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتابخانه های عمومی، ورزش بانوان و در نهایت سازمان های مردم نهاد فعال در سطح استان به ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند.
در ادامه عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری ضمن اشاره به اهمیت کودک و دوران کودکی در ساختن آینده جامعه و لزوم توجه و سرمایه گذاری در این خصوص، استفاده از ظرفیت کارگروه بانوان و خانواده استانداری ها را به عنوان مراجع متناظر استانی کنوانسیون حقوق کودک، اقدام مناسبی دانست که با همکاری خوب استانداری ها و عملکرد مناسب مدیران کل دفاتر بانوان استان ها به خوبی در تأمین و گسترش حقوق کودک موثر بوده است.
وی با توجه به مفهوم حقوق کودک و ابعاد متنوع آن، لزوم توجه به کودکان در تصمیم‌گیری‌ها، قانون گذاری ها و اقدامات جاری و آتی، توجه به مصالح عالیه کودکان را اصل اساسی و راهنما در این زمینه دانست که همه دست اندرکاران حوزه کودک باید برای فراگیر شدن آن کوشش کند.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به بازدید شب گذشته خود و هیات همراه از مناطق حاشیه نشین شهر ایلام، وضعیت خاص این استان و روحیه دلاورانه مردم ایلام را انگیزه ای برای دستیابی به نتایج بهتر در حوزه کودک و نوجوان دانست.
وی روحیه همکاری و تعاون و تعامل مناسب بین مسئولین استان را عامل ارزشمندی دانست که می تواند نوید بخش آینده روشنتری برای کودکان این استان باشد.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق حقوق کودک به نقش و جایگاه مهم سازمان های مردم نهاد در توسعه و تعمیق کودکان اشاره کرد و گفت: تشکل های مردم نهاد و خیرین نشان داده اند که می توانند برای مدیریت آسیب های اجتماعی و حمایت از کودکان نقش برجسته ای ایفا کنند و ما باید به تشکل های مردم نهاد اعتماد و از آنان حمایت کنیم.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL