سایر عناوین
7 تير 1399 12:19:33
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در نشست تخصصی کارگروه حقوق کودک و فضای مجازی
کودکان حق دارند از فضای مجازی ایمن بهره مند باشند

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، نشست تخصصی حقوق کودک در فضای مجازی با حضور اعضای کارگروه حقوق کودک و فضای مجازی برگزار شد.

در ابتدای این نشست عباسی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بیاناتی ابراز داشت، کرونا به ما آموخت که ما تا چه حد به تشکیل این کارگروه نیاز داریم، با توجه به مخاطراتی که بیش از پیش کودکان ما را تهدید می کند، آموزش آنلاین در شرایط موجود موجباتی را فراهم نموده که خانواده ها ناچار به برقراری ارتباط با فضای مجازی گردند.
وی در ادامه افزود: مهمترین بحث در استفاده از فضای مجازی بحث آموزش استفاده صحیح از این فضاست که می بایستی برای کودکان فضایی امن ایجاد نمائیم و در این خصوص راهکارهایی در نظر بگیریم که یکی از آنها استفاده از سیم کارت ها و بسته های اختصاصی ایمن برای کودکان می باشد.
وی با اشاره به تصویب و ابلاغ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان و احصای تکالیف دستگاهها در زمینه حمایت از کودکان تأکید کرد خوشبختانه این قانون نوآوری های ارزشمندی در حمایت از بزه دیدگی و حمایت از کودکان دارد که وظیفه ما در وهله نخست آموزش و اطلاع رسانی این قانون به خانواده ها و مردم است و در وهله ثانی اتخاذ رویکردهای اجرایی درست که بتواند زمینه تحول در حمایت از کودکان و نوجوانان را به همراه داشته باشد.
در ادامه نمایندگان دستگاههای حاضر در جلسه نسبت به موضوع جلسه اظهار نظر و به ارائه راهکار و پیشنهاد پرداختند و در پایان تصمیماتی برای اجرای دقیق قوانین و مقررات اتخاذ گردید.

نسخه قابل چاپ
سایر عناوین


Powered by Tetis PORTAL