8 شهريور 1394 15:40:43
رییس سازمان تعزیرات حکومتی:
درجه بندی روسای شعب تعزیرات بر اساس عملکرد/سازمان تعزیرات مرجع رسیدگی به تخلفات کشور می‌شود
رییس سازمان تعزیرات حکومتی از درجه بندی روسای شعب تعزیرات بر اساس عملکردشان خبر داده و گفت: سازمان تعزیرات مرجع رسیدگی به تخلفات کشور می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری علیرضا جمشیدی معاون وزیر دادگستری و رییس سازمان تعزیرات حکومتی، در نخستین نشست صمیمی با روسای شعب تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: نکاتی که همکاران عنوان کردند قبلا مورد بررسی قرار گرفته بود و در حال پیگیری هستیم و در این رابطه نیاز به اطلاع رسانی دقیق است.

وی افزود: باید بپذیریم که جایگاه کارکنان سازمان باید ارتقاء پیدا کند جایگاه خوبی نبوده و این مطلب تاثیر بسیاری از لحاظ روحی و روانی بر همکاران داشته است.

* آیین دادرسی یعنی صلاحیت، شان و اختیارات همکاران

معاون وزیر دادگستری و رییس سازمان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: تاکنون آئین دادرسی مدونی برای سازمان تهیه نشده و نخستین اقداممان در سازمان، تدوین لایحه آئین دادرسی است. چراکه آیین دادرسی یعنی صلاحیت، شان و اختیارات همکاران.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه گفت: در این سازمان نباید برای همکاران استرس ایجاد کنیم و من به شدت با این سبک کار مخالف هستم و معتقدم باید به همین همکاران اعتماد کنیم و باید فضای آرامش برایشان ایجاد کنیم.

* درجه بندی روسای شعب بر اساس عملکرد

جمشیدی اظهار داشت: در ماده 2 آئین نامه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از شرایط برای جذب و تعیین روسای شعب آزمون و شرکت در مصاحبه تعیین شده بود. هرچند آزمون دادن برای همکاران کار سختی نیست و همه قبول خواهند شد اما سبب نگرانی همکاران شده بود که خوشبختانه با موافقت وزیر محترم دادگستری آیین نامه در هئیت دولت اصلاح و آزمون حذف شد.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی کرده ایم تا کمیته هایی برای بررسی وضعیت انطباق همکاران در گروههای هشت گانه تشکیل شود. این کمیته بزودی فعالیت خود را آغاز می کند و امیدواریم حداکثر تا دو ماه آینده بتوانیم نتایج آن را نهایی کنیم.


* توان دفاع از حقوق شما را دارم

رییس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان این مطلب که باید شعبه محور باشیم گفت: باید به صدور آرای قاطع با کیفیت توجه نماییم. شیوه با ثبات و امن برای احکام و ابلاغ ها نیاز است و باید ابلاغ ها دایمی شود.

وی افزود: ارزش کار شما را می دانم و مدافع حقوق شما هستم و مطمئن باشید که پیگیر مسایل و مشکلات هستیم و توان دفاع از حقوق شما را دارم و حتی همکاری های خوبی با سایر دستگاه ها و مجلس شورای اسلامی و سایر دستگاه ها را از سر گرفته ایم.

* سازمان تعزیرات مرجع رسیدگی به تخلفات کشور می شود

وی با بیان این مطلب که در حال حاضر 95 درصد پرونده های قاچاق کشور در سازمان تعزیرات حکومتی مورد رسیدگی قرار می گیرد، گفت: به دنبال افزایش صلاحیت های سازمان هستیم تا سازمان تعزیرات حکومتی تبدیل به مرجع رسیدگی به تمام تخلفات کشور باشد.

معاون وزیر دادگستری در پایان گفت: نقص های قانونی وجود دارد که باید دست به دست هم بدهیم و با جدیت پیش رویم تا در طول زمان نسبت به تغییر این موارد اقدام کنیم.

در این جلسه روسای شعب تعزیرات حکومتی استان تهران ضمن بیان مسایل و مشکلات موجود در سازمان از تلاشهای رییس و مسوولان سازمان تقدیر و اظهار امیدواری کردند با تلاشهای در حال انجام شاهد شکوفایی و بهبود وضعیت در سازمان باشند.


Powered by Tetis PORTAL