29 دي 1393 15:56:48
در روز هواي پاك
وزير دادگستري محل كار خود تا نهاد رياست جمهوري را با اتوبوس طي كرد
وزير دادگستري به منظور تاكيد بر لزوم حفاظت از منابع طبيعي و گرامي داشت روز هواي پاك، با استفاده از اتوبوس، از محل كار خود به جلسه هيات دولت رفت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، همصدا با ساير اعضاي هيات دولت و در روز هواي پاك، با هدف فرهنگ سازي در استفاده از و سايل نقليه عمومي و صيانت از منابع طبيعي، دقايقي پيش، جهت حضور در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي، مسير محل كار خود تا رياست جمهوري را با اتوبوس طي كرد.

وزير دادگستري در خصوص اين اقدام خود اظهار داشت: بحث هوا و سلامت زندگي مردم موضوعي جدي است و همه شهروندان بايد تلاش كنند تا از هواي پاك و سالم بهره‌مند شوند.

پورمحمدي با اشاره به اينكه شهرهاي بزرگ ما گرفتار ترافيك سنگين و حجم بالايي از آلاينده‌ها است، گفت: سوخت بالاي خودروها،‌ آلودگي مراكز توليدي و كارخانه‌ها مشكلات زيادي را براي شهروندان ايجاد كرده است.

 وي تصريح كرد: همه بايد براي تقويت فضاي زندگي راهكارهاي منطقي را بينديشيم و براي حل اين مشكلات چاره‌انديشي كنيم و بايد فرهنگ استفاده از وسايل نقليه را ترويج دهيم؛ امروز نيز به صورت نمادين و با انجام اين كار قصد داشتيم اين پيام را بدهيم كه ما نيز به اين مسئله باور و اعتقاد داريم و داشتن هواي پاك حق همه انسان ها است.

وي ادامه داد: مسئله هوا را بايد همه جدي بگيريم؛ چون زمان و وقت ما نيز با استفاده از حمل و نقل عمومي كمتر هدر مي رود.

پورمحمدي امكانات حمل و نقل عمومي را محدود دانست و گفت: اگر چه حمل و نقل عمومي محدود است؛ اما از طرفي با وجود خودروهاي تك نفره و شخصي و يا تردد در مسيرهاي غيرضروري موجب ترافيك و آلودگي مي شويم و از ديگر سو وقت و منابع را با انجام اين كار به راحتي هدر مي دهيم.


Powered by Tetis PORTAL