25 تير 1396 19:45:23
با حضور وزرای دادگستری، کار و ارتباطات؛
سامانه گنج انسان در قالب بانک اطلاعاتی حقوق کودک راه‌اندازی شد
سامانه گنج انسان در قالب بانک اطلاعاتی حقوق کودک با مشارکت کنوانسیون حقوق کودک، دادگستری و رایتل راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از فارس، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در این مراسم با بیان اینکه در زمینه استفاده از فناوری برای تبادل اطلاعات مردم از دولت جلوتر هستند، گفت: باید بپذیریم که هرچه تاکنون در زمینه دولت الکترونیک تلاش کرده‌ایم اما دولت نتوانسته از مردم پیشی بگیرد.
وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه گنج انسان توسط رایتل که از امروز عملیاتی می‌شود، توضیح داد: این سامانه با مشارکت مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در وزارت دادگستری و رایتل راه‌اندازی شده که یک بانک اطلاعاتی کامل در رابطه با حقوق بشر به ویژه کودک است و کاربران می‌توانند با مراجعه به بانک اطلاعاتی از حقوق کودکان آگاه شوند.
وزیر دادگستری ادامه داد: 23 تا 24 میلیون شهروند ایرانی زیر 18 سال هستند که آینده کشور بستگی به چگونگی رفتار با آنها دارد و نوع رفتار با آنها تصویر آینده ایران است.
با استفاده از این سامانه دستگاه‌ها می‌توانند براساس اطلاعات واقعی در حوزه کودک تصمیم‌گیری کنند و این سامانه که بزرگترین بانک اطلاعاتی کشور به ویژه در حوزه کودک است در فازهای بعدی بهترین نوع بهره‌برداری از شبکه‌های اجتماعی برای نیاز به پاسخگویی جامعه چند ده میلیونی زیر 18 سال ایران خواهد بود.


Powered by Tetis PORTAL