8 تير 1394 23:59:29
وزیر دادگستری:
عزتمندی ما در مذاکرات هسته ای از عنایات خداوند است
وزیر دادگستری گفت: این که طرف مذاکره کننده می گوید به دنبال گدایی از ملت ایران است، نشان دهنده عزتی است که خداوند به ملت ما ارزانی داشته است و این عزت و مناعت طبع را شهدا به ما بخشیده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری به مناسبت هفته قوه قضاییه در مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر در جمع مردم یزد، در سخنانی به بیان جایگاه باشکوه شهدا و نقش آنان در تحکیم نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
وزیر دادگستری گفت: امروز ما در بهشت معطر شهادت و شاهد بودن زندگی می‌کنیم و ملت و امت ما در فضای بصیرت و آگاهی، جهاد، ایثار، خودباوری، دفاع از حق و ارزش‌های الهی سیر و زندگی می‌کند.
وی با اشاره به نقش ممتاز و فوق‌العاده‌ امروز ملت ایران در عرصه های جهانی اظهار داشت: الگو و ملاک بودن، مدار و مبنای عملی و واقعی می‌خواهد، با حرف، شعار، کلام، تبلیغات و کتاب جامعه تبدیل به الگو نمی‌شود؛ بلکه در میدان عمل باید اثبات شود و در بحث قضا نیز اگر عدالت مبنای عملی پیدا کند، می توان به آن تمسک کرد.
پورمحمدی جایگاه شهید و شهادت را بسیار رفیع توصیف کرد و گفت: ما پنج شهید محراب داریم که یکی از این شهدا، شهید صدوقی است، در هیچ جای جهان چنین نیست که کشوری پنج عالم ربانی شهید محراب، رئیس جمهور، دادستان کل، وزیر، نماینده، قضات، رئیس دادگستری و سرداران، فرماندهان و امرای شهید داشته باشد که این موضوع نعمت بزرگی برای ماست.
وزیر دادگستری در این خصوص با اشاره به جایگاه و منزلت شهدایی همچون شهید مطهری و شهید بهشتی، ادامه داد: چنین افرادی که از یاران امام خمینی(ره) بوده اند، تکرار نشدنی هستند و امام خمینی(ره) با یک لشگر عظیم از لحاظ کیفی و کمی دنیای آن زمان را متحول کرد.
وی در ادامه به بیان سجایای اخلاقی شهید بهشتی پرداخت و بیان کرد: شهیدانی چون شهید بهشتی سرمایه های این نظام هستند و این نظام را سربلند و جاویدان کرده اند؛ ایشان در برابر بزرگترین پایگاه استکبار جهانی با اقتدار ایستاد و گفت که امریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.
وزیر دادگستری همچنین به موضوع مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: کاندیدای جمهوری‌خواه آمریکایی که از الان به دنبال مبارزات انتخاباتی خودش است می‌گوید که مذاکره‌کنندگان فعلی آمریکایی به دنبال گدایی از ایران هستند.
وی در این باره افزود: این که طرف مقابل ما می‌گوید که آمریکا به دنبال گدایی از ملت ایران است، نشان دهنده عزتی است که خداوند به ملت ما ارزانی داشته است و این عزت و مناعت طبع را شهدا به ما بخشیده اند.

Powered by Tetis PORTAL