9 مهر 1393 22:24:16
وزير دادگستري در جلسه شوراي قضايي استان اصفهان تاكيد كرد:
لزوم همكاري دولت با قوه قضاييه در پيشگيري از وقوع جرم
وزير دادگستري در جمع مسوولان عالي قضايي استان اصفهان گفت: دولت مي تواند در بعد اجرايي به منظور پيشگيري از وقوع جرم به كمك قوه قضاييه بيايد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، كه به استان اصفهان سفر كرده است، در بدو ورود به اين استان در جلسه شوراي قضايي كه با حضور رييس كل دادگستري استان اصفهان و ديگر مسوولان عالي قضايي برگزار شد شركت كرد.

وزير دادگستري در ابتداي اين جلسه با تسليت ايام شهادت امام باقر(ع)، انقلاب اسلامي را جلوه اي از بركات پيروي از طريق اهل بيت عصمت و طهارت(ع) عنوان كرد.

وي با بيان اين مطلب كه جمهوري اسلامي ايران پس از پيروزي انقلاب، از كشوري تابع، بدون نقش و بي هويت در عرصه بين المللي به كشوري تاثير گذار و رو به پيشرفت تغيير يافته است، جايگاه امروزي كشور را مرهون پيروي از فرامين اسلام و مكتب اهل بيت(ع) دانست.

پورمحمدي همچنين تصريح كرد: ديپلماسي هر كشوري بر پايه سرمايه و توانايي ملي آن كشور استوار است و ما نيز مي بايست جايگاه ارزنده كنوني خود را با هوشمندي تثبيت كنيم و پيشرفت روزافزون و دستاوردهاي عظيم ما عليرغم وجود مشكلات و كاستي هاي فراوان، نشان مي دهد مي توانيم بر مشكلات غلبه كنيم.

وي در اين خصوص افزود: براي رفع مشكلات كشور بايد به سمت همگرايي و همفكري و همكاري برويم و تعامل و همگرايي همراه با حفظ استقلال يك نياز مبرم و يك ضرورت جدي است.

وزير دادگستري در ادامه با تاكيد بر لزوم به كارگرفتن اقدامات پيشگيرانه از وقوع جرم در جهت كاهش حجم پرونده هاي قضايي تصريح كرد: دولت مي تواند در بعد اجرايي به منظور پيشگيري از وقوع جرم به كمك قوه قضاييه بيايد.

بر اساس اين گزارش پيش از سخنان وزير دادگستري، خسروي وفا، رييس كل دادگستري استان اصفهان نيز گزارشي از عملكرد يكساله دادگستري اين استان ارايه كرد و ساير مسوولان قضايي نيز به بيان مسايل و مشكلات حوزه كاري خود پرداختند.


Powered by Tetis PORTAL