9 مهر 1395 19:7:10
وزیر دادگستری در دومین نشست فصلی مجمع خیّرین کشور:
باید فرهنگ عاشورایی را در زندگی خود ملاک قرار دهیم / نعمت و دین با ولایت کامل شد
وزیر دادگستری گفت: اگر از نعمت رهبری امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) محروم بودیم، نمی‌توانستیم معنای آیات قرآن را صحیح درک کنیم؛ آنجا که خدا فرمود؛ تنها از او بترسیم و ترسی از بندگان خدا نداشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در دومین نشست مجمع خیّرین کشور، نعمت ولایت را نعمتی بسیار بزرگ برای مردم ایران برشمرد و با اشاره به اینکه خداوند نعمت و دین خود را با ولایت برای ما کامل کرد، افزود: خداوند دینی را دوست ‌دارد که در رأس آن پیامبر صلوات الله علیه و آله، امیرالمومنین علی علیه السلام و ائمه اطهار علیهم السلام و پیروان آن باشند، در چنین حالتی است که به گفته قرآن، تنها باید از خدا ترس و واهمه داشته باشیم و از هیچ کس نترسیم.
وزیر دادگستری در ادامه سخنان خود با تشریح وضعیت کنونی دنیا که به عرصه‌ای برای سرکشی ظالمان تبدیل شده است، وعده های نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا به سران جنایتکار اسراییل را مورد انتقاد قرار داد و گفت: این وضع دنیای ماست که در آن پول، زور، اسلحه و تزویر، حرف اول را میزند.
وی گفت: اگر از نعمت رهبری امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) محروم بودیم، نمی‌توانستیم معنای آیات قرآن را درک کنیم؛ آنجا که خدا فرمود؛ تنها از او بترسیم و ترسی از بندگان خدا نداشته باشیم، عملی که در سیره رهبران معظم جمهوری اسلامی ایران بسیار دیده شده است.
عضو شورای مرکزی مجمع خیّرین کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، گفت: باید از عاشورا عبرت بگیریم و فرهنگ عاشورایی را در زندگی خود ملاک قرار دهیم؛ فرهنگی که در آن عشق و ایثار و از خودگذشتگی و شهادت وجود دارد.
وی همچنین با قدردانی از رضا مطلبی‌کاشانی و فعالیت‌های خداپسندانه وی در شهرک نمونه مددکاری ایران، راه‌اندازی مجمع خیّرین کشور را گامی برای ترویج فرهنگ خیّری در جامعه عنوان کرد و گفت: هرگاه عطر انسان‌دوستی و کمک کردن در فضای جامعه بپیچد، جامعه خدایی شده و مورد لطف خدا قرار می‌گیرد.
وزیر دادگستری همچنین انتشار و اطلاع رسانی فعالیت‌های خیّرین را مورد تأکید قرار داد و گفت: جامعه در صورت تبلیغ فعالیت‌های خیّرین، متوجه خواهد شد که نیازمندان در تنهایی و مشکلات خود رها نشده‌اند و کسانی هستند که به فکر آنها و سرنوشتان می‌باشند.
لازم به ذکر است، دومین نشست فصلی مجمع خیّرین کشور، ظهر امروز پنجشنبه هشتم مهر، در محل بزرگترین شهرک نمونه مددکاری ایران واقع در منطقه احمدآباد مستوفی تهران، برگزار شد.
در این نشست، وزیر دادگستری، حبیب‌الله بوربور معاون وزیر دادگستری و رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور، عباس شیبانی عضو شورای شهر تهران و برخی دیگر از اعضای شورای مرکزی مجمع خیّرین کشور، حضور داشتند.
بزرگترین شهرک نمونه مددکاری ایران، محل نگهداری بیش از هزار و ۶۰۰ معلول و سالمند می باشد که تمامی هزینه‌های آن توسط رضا مطلبی‌کاشانی، خیّر خوشنام کشورمان و نایب‌رئیس هیأت مدیره مجمع خیّرین کشور، تأمین می‌شود.


Powered by Tetis PORTAL