10 اسفند 1394 15:57:17
وزیر دادگستری:
انتخابات گام بلندی در تقویت جایگاه نظام بود/ پاسخ مشارکت مردم خدمت صادقانه است
پیام انتخابات لطف و عنایت خداوند و پاسخ تقواست و پاسخ مشارکت مردم نیز خدمت صادقانه و خالصانه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، صبح امروز در جمع مسئولین و کارکنان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی، در خصوص مشارکت گسترده مردم در انتخابات اخیر گفت: در همه شرایط، نظام نیازمند حضور و مشارکت مردم است، اما در انتخابات اخیر، سطح بالاتری از پیام را در این مشارکت بالا شاهد بودیم.
وی در این باره افزود: باید به مردم دست مریزاد گفت و از آنان تشکر کرد؛ همچنین می بایست از رهبری معظم نیز که پیوسته تاکید بر مشارکت داشته و از طیف های گسترده دعوت به عمل آورده اند، قدردان باشیم.

* انتخابات گام بلندی در تقویت جایگاه نظام بود

پورمحمدی با بیان اینکه اکنون وقت ادای تکلیف است اظهار داشت: در انتخابات اخیر، توفیقات خوبی برای نظام حاصل شد که تقویت جایگاه نظام در عرصه داخلی و خارجی از آن جمله بود و پس از برجام، این انتخابات ما را چندین گام در عرصه بین المللی به جلو برد.
وی در باره آثار و نتایج داخلی این انتخابات نیز گفت: در انتخابات اخیر، دعوت رهبری معظم، اجابت درخوری یافت که خود منزلت والایی است و در عین حال این مشارکت بالا با حضور همه طیف ها اتفاق افتاد که حاوی پیام همگرایی و همبستگی ملی است و نکته برجسته این انتخابات، میزان حضور مردم در انتخابات است که از بهترین شاخصهای بین المللی در انتخابات مجلس ها برخوردار است.


* حضور مردم سبب تقویت دولت است


وزیر دادگستری همچنین تصریح کرد: حضور گسترده مردم نشان از امیدواری و رضایت نسبی آنان دارد که این حضور قطعا تقویت کننده دولت است؛ مردم در رفتار دولت صداقت و سلامت دیده اند و این تجاوب و حضور، پاسخ رفتاری است که با مردم شده است؛ ما نیز باید به اعتماد مردم پاسخ درخور دهیم.
وی با بیان اینکه شعار امسال مقام معظم رهبری تا حد زیادی محقق شده است گفت: دولت سعی کرد تا حد ممکن از فساد فاصله بگیرد و ملت نیز دولت را همراهی کرد، که میزان مشارکت و حضور طیف های مختلف در انتخابات، نشان دهنده این همدلی و همزبانی است.

* ملت شعار رهبری را در همدلی و همزبانی با دولت محقق ساختند

پورمحمدی در ادامه گفت: سیاستمداران و فعالان سیاسی نیز باید با صداقت مردم را همراهی کنند، چراکه نمی توان تلاش کرد تا جامعه ای که دارای دیدگاه ها و طیف های گوناگون است را یک دست نمود؛ مردم به هر حال در صورت فرصت یافتن، اراده خود را اعمال می کنند، پس بهتر است که با مردم همدل و همزبان باشیم و مردم نیز با ما به همین ترتیب رفتار کنند؛ البته وظیفه هدایت به قوت خود باقی است اما حق تحمیل نظر خود یا عمل خلاف اراده ملت را نداریم.

* پاسخ مشارکت مردم خدمت صادقانه است


وزیر دادگستری تصریح کرد: پیام انتخابات لطف و عنایت خداوند و پاسخ آن تقواست و پاسخ مشارکت مردم نیز خدمت صادقانه و خالصانه است؛ اکنون باید همت کرده و صحنه را تخریب نکنیم. دولت نیز بنا دارد این فضای تلطیف شده را بر هم نزند تا ذائقه مردم تلخ نشود و همه توان خود را برای خدمت بسیج کرده که امیدواریم مجلس محترم نیز در این جهت دولت را همراهی کند.
پورمحمدی در خاتمه افزود: همه ما وظیفه داریم از برگزار کنندگان انتخابات، ناظرین، مجریان، حافظان امنیت و جامعه رسانه ای کشور تشکر کنیم و بخصوص از وزیر محترم کشور به دلیل تدبیر مناسب در هدایت و مدیریت مناسب سپاسگزار باشیم.


Powered by Tetis PORTAL