27 مهر 1393 15:26:9
وزير دادگستري در جمع خبرنگاران:
صدور حكم اعدام شيخ نمر نشانه افول نظام سياسي عربستان است/ اجراي اين حكم سرنوشت خطرناكي را براي عربستان رقم مي زند
وزير دادگستري در خصوص اتفاقات اخير در عربستان و صدور حكم اعدام براي شيخ نمر، اين اقدام را نشانه شكست و افول نظام سياسي عربستان دانست.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري در حاشيه مراسم سي امين سالگرد تاسيس وزارت اطلاعات در استان البرز و در جمع خبرنگاران، تصميم دولت عربستان سعودي در خصوص اعدام شيخ النمر را اقدامي غير انساني و غير اسلامي دانست.

 وزير دادگستري در اين خصوص به خبرنگاران گفت: اين اقدام كاملا بر ضد حقوق انسان، ضد قوانين ديني، شرعي و اسلامي است و متاسفانه رژيمي كه از ترور و تروريسم و از آدمكشي و هتك حقوق ملتها ابايي ندارد دست به چنين اقداماتي مي زند و همانطور كه امروز مي بينيم داعش ساخته و پرداخته دستگاه اطلاعاتي عربستان بوده و با پول و حمايت آنها به فعاليت و حيات خود ادامه مي دهد.

وي ادامه داد: متاسفانه بر اساس آخرين آمارهاي اخذ شده، بيشترين حمايتها حتي از سوي برخي گروههاي اجتماعي در عربستان از اين گروه تروريستي صورت مي گيرد و چنين رژيمي، طبعا به حقوق شهروندان خود نيز بي توجه است و آن را پايمال مي كند.

پورمحمدي در خصوص شيخ النمر اظهار داشت: وجود ارزشمندي كه براي منافع خود مردم عربستان و احقاق حقوق آنان تلاش مي كند را بيش از دو سال زنداني كردند و اكنون حكم غير انساني و اسلامي اعدام را براي ايشان صادر كردند كه نشانه شكست و افول اين نظام سياسي است و اگر اين اتفاق بيافتد، سرنوشت خطرناك و تاريكي در انتظار آنها خواهد بود.

وزير دادگستري در خاتمه گفت: اميدواريم دست به چنين جنايتي نزنند و ما سعي مي كنيم از تمام ابزارهاي حقوقي و بين المللي براي جلوگيري از بروز اين جنايت استفاده كنيم.


Powered by Tetis PORTAL