اخبار
1399/6/25 14:6:36
رئیس سازمان تعزیرات تاکید کرد:

افزایش گشت‌های مشترک تعزیرات با تمرکز بر احتکار

رئیس سازمان تعزیرات بر لزوم افزایش گشت‌های مشترک تعزیرات با تمرکز بر احتکار تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، جمال انصاری در نشست ساماندهی گشت های مشترک سازمان تعزیرات حکومتی ضمن تاکید بر لزوم افزایش همکاری با دستگاه های نظارتی با توجه به شرایط موجود اقتصادی افزود: گشت های مشترک تعزیرات باید افزایش یابد و تمرکز این گشت ها بر موضوع احتکار و اختفا به قصد گرانفروشی باشد.
معاون وزیر دادگستری ادامه داد: در این جلسه مقرر شد گشت های مشترک با هدف برخورد با تخلفات حوزه احتکار با همکاری پلیس امنیت اقتصادی، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اتحادیه ها و اتاق اصناف افزایش یابد.
در ابتدای این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده در گشت های مشترک ارائه و راهکارهای تقویت و بهبود گشت های مشترک این سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بنا بر این گزارش، این نشست به ریاست جمال انصاری معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و با حضور محمد بارانی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات، سلیمان رزاقی مدیرکل نظارت و هماهنگی گشت های مشترک، سیدیاسر رایگانی مدیرکل روابط عمومی و تشریفات و سخنگو، محمدعلی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران و ناصر مدیحی مسئول گشت مشترک تعزیرات شهر تهران برگزار شد.
افزایش ۴ برابری گشت‌های مشترک تعزیرات در یک ماه
سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به ضرورت های موجود در بازار و افزایش توقع مردم از سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان مرجع رسیدگی ‌کننده، گفت: در ماه های گذشته تعداد دو هزار گشت مشترک در ماه انجام می شد اما دریک ماه گذشته هشت هزار گشت مشترک تعزیرات به انجام رسیده و این رقم حاکی از افزایش چهار برابری تعداد گشت های برگزار شده است.
رایگانی افزود: لوازم خانگی، مرغ، تخم‌مرغ، لاستیک، آهن و میلگرد از مهمترین موضوعات گشت‌های مشترک تعزیرات بوده است که تا رسیدن بازار به ثبات همین روند افزایشی گشت مشترک تعزیرات ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: درگاه اینترنتی t۱۳۵.ir و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ آماده دریافت شکایات و گزارش‌های هموطنان عزیزمان خصوصاً در مورد احتکار و اختفا و قصد گران‌فروشی است.Powered by Tetis PORTAL