1 شهريور 1396 21:45:41
وزیر دادگستری در جمع فعالان اقتصادی سمنان:
برای رونق کسب و کار در کشور راهی جز ریشه کنی فساد اقتصادی وجود ندارد

وزیر دادگستری با تاکید بر این که باید زبان مشترک بین مسوولان و فعالان اقتصادی برای افزایش اشتغال در به وجود آید، گفت: برای رونق کسب و کار در کشور راهی جز ریشه کنی فساد اقتصادی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری، شامگاه امروز در نشست با فعالان اقتصادی استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری این استان ضمن تبریک به مناسبت آغاز هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: برای رفع مشکلات کشور همه مسوولان نظام جمهوری اسلامی باید پای کار بیایند و مسوولان دستگاه های اجرایی برای افزایش رونق و آبادانی، سرمایه گذاران را درک کنند.
وی در این خصوص افزود: برای افزایش اشتغال و آبادانی در کشور علاوه بر هماهنگی و همدلی کابینه دولت دوازدهم، سایر قوا هم باید همقسم با این دولت باشند.
وی با بیان این که گروه اقتصادی دولت با همدلی و هماهنگی برای افزایش اشتغال و رونق وآبادانی روز افزون کشور تعجیل دارند، یادآور شد: بحث اشتغال آفرینی و توجه به تولید که از خواسته های رهبر معظم انقلاب است اکنون به یک باور در بین مسوولان نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده است.
وزیر دادگستری تصریح کرد: بعضی از مسوولان جامعه رویکرد ضد تولید دارند و سرمایه گذار با این شرایط حاضر به سرمایه گذاری در کشور نیست.
وی اضافه کرد: در دولت یازدهم بعضی از موانع رونق تولید برداشته شده است اما موانع قابل توجهی برای رسیدن به شرایط مطلوب و آرمانی برای شکوفایی اقتصاد کشور وجود دارد که دولت دوازدهم درصدد رفع این چالش ها است.
آوایی با اشاره به این که بعضی از مسوولان تاکنون معنی کارآفرینی و توجه به این امر را درک نکرده اند تصریح کرد: باید مسوولان ارشد نظام برای رفع مشکلات کشور با فعالان اقتصادی ارتباط خوبی داشته باشند.
وی ادامه داد: در استان سمنان، استاندار و گروه کاریشان توجه ویژه ای به امر تولید و سرمایه گذاری دارند و باید این رویکرد برای چهار سال آینده هم ادامه یابد.
وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: مسیر حرکت، به سمت ارتقاء شفافیت است و دولت نیز به این موضوع تاکید دارد. در سیستم قضایی نیز تدابیری اتخاذ شده و برخی از قضات، آموزشهای لازم را در این رابطه دیده اند و بدون شک تغییر در ساختارهای قضایی به این موضوع کمک خواهد کرد.
در این نشست محمدرضا خباز استاندار، احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و چند تن از مدیران استان حضور داشتند.
علیرضا آوایی وزیر دادگستری به منظور بهره برداری چهار طرح عمرانی و آموزشی شهرستان سرخه با صرف 2 میلیارد و 650 میلیون تومان اعتبار عصر امروز به استان سمنان سفر کرده است.
486 طرح عمرانی، اقتصادی و تسهیلاتی با اعتبار 303 میلیارد تومان با ایجاد 754 شغل در هفته دولت 96 در این استان افتتاح می‌شود.
در دولت تدبیر و امید در استان سمنان 87 طرح با سرمایه گذاری 6 هزار و 575 میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شد.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان دارد، سال 95 از استان سمنان بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشت.


Powered by Tetis PORTAL