25 آبان 1395 9:22:52
با حضور معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری صورت گرفت:
افتتاح کلینیک مرکزی حقوق شهروندی در خانه گردشگری یزد
کلینیک مرکزی حقوق شهروندی در خانه گردشگری یزد با قدمتی 200 ساله با حضور معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، با حضور محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری، قضاوتی، دادستان عمومی و انقلاب یزد، شمس، معاون رییس کل دادگستری استان، طالبی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری، جعفری، رییس کانون وکلای دادگستری استان یزد، فاطمی، مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان، خرازی، رییس امور اخلاق و صیانت از حقوق مردم سازمان اداری و استخدامی، فیض، سفیر و نماینده اسبق ایران در یونسکو، جمعی از قضات، وکلا، حقوقدانان و اصحاب رسانه و برخی سازمان های مردم نهاد، خانه گردشگری استان یزد با قدمتی 200 ساله که احداث بنای آن به دوره قاجار باز می گردد و از آثار بسیار فاخر و ارزشمند استان است به عنوان پایگاه اخلاق شهروندی و حقوق شهروندی اختصاص یافت.
در آیین افتتاح کلینیک مرکزی حقوق شهروندی که در تاریخ 25 آبان ماه جاری برگزار شد محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با تشکر و قدردانی از اهتمام مسئولان استان به ویژه از فاطمی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، در اختصاص خانه گردشگری استان اجرای آموزش و اخلاق و حقوق شهروندی، این امر را نشانه نگاه دقیق و عمیق ما به جلوه های حقوق شهروندی دانست و تأکید کرد: حمایت قانونی از میراث فرهنگی و اخلاق و حقوق گردشگری به عنوان یک حوزه تخصصی از حقوق شهروندی باید وجهه همت ما قرار گیرد؛ هم چنانکه به حوزه محیط زیست و توسعه پایدار به عنوان موضوعات اساسی نسل سوم حقوق بشر می نگریم.
وی ادامه داد: کلینیک مرکزی حقوق شهروندی در حقیقت کلینیک حمایت قانونی از میراث فرهنگی است. در این شهر، کوچه پس کوچه های گلین و زیبا رمل های شناور کویر، معماری درهم تنیده و خشتی این شهر و حتی رودخانه تفتیده تفت با ما سخن می گویند و حکایتگر سخت کوشی و تلاش سترگ مردمانی هستند که پایبندی به اصول و ارزش ها و صیانت از هزاران سال تاریخ و تمدن درخشان این مرز و بوم را وجهه همت خود می پندارند.
عباسی همچنین اظهار داشت: یزد شهر قیام و قنوت و قناعت، شهر علم و ادب و دیانت، شهر آرزوهای بزرگ خفته در دل کویر نباید آماج ناهنجاری ها و آسیب های فرهنگی اجتماعی قرار گیرد. این شهر با مردمانی سخت کوش همواره باید بر بلندای تاریخ بدرخشد. بدون تردید اخلاق شهروندی و حقوق شهروندی تضمین گر این درخشش پویاست. ما نیازمند آنیم که در حرکتی پویا و سازنده بازسازی هویت فرهنگی را وجهه همت خود قرار دهیم و با همدلی و همراهی آینده بهتری را برای فرزندانمان فراهم سازیم.
معاون حقوق بشر وزیر دادگستری با تشکر و قدردانی از حمایت و همراهی مقامات قضایی استان و هم چنین کانون وکلای دادگستری بویژه جعفری، رییس کانون استقرار کمیسیون معاضدت حقوقی و قضایی کانون وکلا در این مرکز و درکنار کلینیک مرکزی حقوق شهروندی، را نشانه اهتمام جدی کانون به مشاوره حقوقی و معاضدت حقوقی و قضایی رایگان به شهروندان دانست و گفت: این حرکت صادقانه و خدمتگزارانه شما الگوی مناسبی برای سایر استان هاست و ما آن را به فال نیک می گیریم و طلیعه درخشانی در خدمتگزاری به مردم می دانیم که البته اینگونه خدمات موجب ارتقای جایگاه حقوقی کانون وکلا نیز خواهد بود.


Powered by Tetis PORTAL