23 مرداد 1395 13:47:34
در آخرین جلسه تدوین سند راهبردی سازمان تعزیرات حکومتی:
وزیر دادگستری از عملکرد یکسال گذشته سازمان تعزیرات تقدیر کرد
وزیر دادگستری گفت:‌ مدیران جدید، تجربیات متنوع مدیریتی را به سازمان تعزیرات حکومتی آورده اند که اگر به خوبی به کار گرفته شود، این سازمان با جهش تصاعدی پیش می رود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، تدوین سند راهبردی سازمان تعزیرات حکومتی را کار ارزشمندی عنوان کرد و گفت: مجموعه تحولات و اتفاقاتی که در تاریخ سازمان تعزیرات حکومتی افتاد، یکبار دیگر بازنگری می شود و این کار بسیار خوبی است.
وی افزود: برای سازمانی که در حال تدوین سند راهبردی برنامه میان مدت است؛ مرور، بازنگری و تعریف جدید موجب حیات، رشد و ارتقا در یک بستر با ثبات می شود.
وزیر دادگستری دعوت از نیروهای جوان دانشگاهی و افراد با تجربه در سازمان تعزیرات را یک امتیاز برشمرد و گفت: می خواهیم نگاه بازنگری و بازخوانی داشته باشیم و برای سازمانی که به دنبال رویش و زایش جدید است، جذب نیروهای خوب، دانشگاهی و با تجربه و کمک همکاران قدیم یک اتفاق تحول آفرین است.
مدیران جدید می توانند سازمان را در مسیر پیشرفت قرار دهند
وی فعالیت های یک سال اخیر سازمان تعزیرات حکومتی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: ما حرف های جدیدی می شنویم، پیام های جدید دریافت می کنیم و با ایده نویی روبرو هستیم، مدیران جدید هم تجربیات متنوع مدیریتی به سازمان تعزیرات حکومتی آوردند که اگر به خوبی بکار گرفته شود، این سازمان با یک جهش تصاعدی پیش می رود.
پورمحمدی با اشاره به کاهش سن مدیران در دنیا گفت: از میانگین سن مدیران در دنیا 20 سال کاسته شده است که این اتفاق بسیار مهمی در مدیریت جهان است.
وی افزود: ما می خواهیم مجموعه ای تاثیرگذار داشته باشیم پس افراد تاثیرگذار می خواهیم که مدیران جوان جدید هم با نگاه جدید و تربیت خوب و مناسب می توانند سازمان را در مسیر پیشرفت قرار دهند.
پورمحمدی با اشاره به تحولات و تغییرات صورت گرفته در بخش مدیریتی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: تیم های مدیریتی و برنامه ریزی سازمان تعزیرات با انبوهی از تجارب و اطلاعات، یک اندوخته و فرصت خوب برای این سازمان به شمار می آیند.
وی تصریح کرد: هریک از این مدیران با تجارب متنوع در حوزه های مدیریتی موجب ارتقای سازمان می شوند.
روزانه رسیدگی و صدور حکم برای چند پرونده کافی است/ آنچه ارزش دارد رضایت مردم است
وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنانش به جایگاه جدید سازمان تعزیرات حکومتی اشاره کرد و اظهار داشت: سازمان تعزیرات از طریق اطلاع رسانی، جایگاه مناسبی در افکار عمومی پیدا کرده است. حضور قاضی شعبه تعزیرات در بازار سر صحنه و اینکه مستقیم با مردم حرف می زند و ارتباط برقرار می کند و آموزش می دهد، امکان فوق العاده ایی است.
پورمحمدی با اشاره به 15 میلیون پرونده در محاکم قضایی در سال گذشته گفت: این برای ما خیلی خوب نیست، باید پرونده ها کاهش پیدا کند. هرچند در سازمان تعزیرات این روند مثبت بوده و در این مدت با وجود تقویت عملکرد این مجموعه و کنترل بهتر بازار، تعداد پرونده ها به یک سوم کاهش پیدا کرده است.
وی با اشاره به راه اندازی معاونت پیشگیری سازمان تعزیرات حکومتی با هدف بهبود عملکردها و پیشگیری از تخلفات، تصریح کرد: نیاز نیست که قضات آرای زیادی را صادر کنند و روزانه رسیدگی و صدور حکم برای چند پرونده کافی است. قضات باید آموزش لازم را ببینند، آنچه مهم است و ارزش دارد رضایت مردم است.
وزیر دادگستری با استقبال از نقد سازنده و حضور منتقدان در عرصه فعالیت های سازمان تعزیرات، گفت: دیدگاه های مخالفان و منتقدان عاملی موثر در سازمان تعزیرات حکومتی است و این امر نمایانگر پویایی و زنده بودن یک سیستم و لازمه یک محیط موفق است و اگر منتقد و مخالف نباشد؛ باید به سیستم شک کرد.
همه بخش های سازمان باید سند راهبردی را چراغ راهنمای عمل خود قرار دهند
پیش از سخنان وزیر دادگستری، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اهمیت سند راهبردی گفت: برنامه راهبردی سازمان تعزیرات حکومتی باید به صورت جامع و در یک افق میان مدت تنظیم شود.
جمشیدی افزود: همه بخش های مختلف ستادی و استانی سازمان تعزیرات حکومتی برای افزایش بهره وری در ماموریت ها، باید سند راهبردی را چراغ راهنمای عمل خود قرار دهند.
وی خاطر نشان کرد: در عصر کنونی سازمان یا نهادی که سند راهبردی کارآمدی برای انجام ماموریت خود نداشته باشد، نمی تواند خدمات اثربخشی ارائه کند و امروز تدوین استراتژی برای هر سازمان امری حیاتی شمرده می شود.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در پایان از همه دست اندرکاران تدوین سند راهبردی به خصوص از عسگری آزاد قدردانی کرد.


Powered by Tetis PORTAL