21 آذر 1396 12:19:22
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دادگستری:
تعامل خوبی بین سه قوه و سران آنها برقرار است

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری ، حل مسائل کشور را در گرو تعاملات بین قوا دانست و گفت: تعاملات و ارتباطات بسیار خوبی در حال حاضر بین سه قوه و سران آنها برقرار است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، میرهادی قره سید رومیانی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری، روز سه شنبه در حاشیه نخستین اجلاس ارتقا تعاملات مجلس و دولت درگفت وگو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا افزود: روحیه ارتقا و افزایش تعاملات بین مسئولان کشور خوشبختانه وجود دارد و خروجی این تعاملات درجهت رفع دغدغه ها و معضلات است.
معاون وزیر دادگستری عنوان کرد: حل مسائل کشور در گرو تعاملات بین قواست و جلسات مختلفی به همین منظور تشکیل شده است و برگزاری این جلسات در آینده هم ادامه دارد.
قره سید رومیانی تصریح کرد: درحال حاضر تعاملات و ارتباطات بسیار خوبی برقرار است و ظرفیت های مختلفی جهت هم افزایی و حل معضلات وجود دارد.
این مقام در وزارت دادگستری با بیان اینکه در حوزه وزارت دادگستری تعامل خوبی بین ما، مجلس و قوه قضاییه وجود دارد، ابراز امیدواری کرد سه قوه ببرای رفع معضلات کشور و همچنین ایجاد یک هم افزایی خوب با کمک هم به نتایج مطلوب برسند.
میرهادی قره سید رومیانی، معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری، در حاشیه نخستین اجلاس ارتقا تعاملات مجلس و دولت درگفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: در جلسه امروز، اکثر معاونین امورمجلس وزارتخانه ها و ارگانها حضور داشتند و صحبتهای بسیار خوبی در این نشست مطرح شد.
وی افزود: روحیه ارتقا و افزایش تعاملات بین مسئولین کشور وجود دارد و خروجی این تعاملات درجهت حل دغدغه ها و معضلات است.
معاون وزیر دادگستری عنوان کرد:حل مسائل کشور در گرو تعاملات بین قواست و جلسات مختلفی تشکیل شده و در آینده نیز برگزار می شود.
وی افزود:درحال حاضر تعاملات و ارتباطات بسیار خوبی برقرار است و ظرفیت های مختلفی جهت هم افزایی و حل معضلات وجود دارد.
قره سید رومیانی خاطرنشان کرد:در حوزه وزارت دادگستری نیز تعامل خوبی بین ما و مجلس و قوه قضاییه وجود دارد و امیدواریم با کمک هم به نتایج مطلوب برسیم.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری پیگیری و دفاع از لوایح قضایی در دولت و مجلس شورای اسلامی تا حصول نتیجه و اظهار نظر نسبت به طرحهای قضائی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دفاع از لوایح غیرقضائی حسب ارجاع دولت در مجلس شورای اسلامی (اعم از کمیسیون های تخصصی دولت و مجلس و صحن علنی مجلس) و تدوین آئین نامه های قوانین و آئین نامه های ارجاع شده توسط دولت یا قوه قضائیه را از مهمترین وظایف این معاونت برشمرد و گفت: معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری وظایف مهم دیگری مانند تهیه و تدوین لوایح، حسب ارجاع دولت یا قوه قضائیه، و انجام پروژه ‏های تحقیقاتی و پژوهشی، مشارکت در تهیه لوایح، آئین‏نامه‏ها، موافقت‏نامه های دو یا چند جانبه قضایی به اتفاق سایر دستگاهها متناسب با مأموریت های وزارتخانه و پیگیری آن، تعامل با نمایندگان مجلس، پیگیری سوالات و تذکرات نمایندگان مجلس از وزارت دادگستری، انجام امور مربوط به پرداخت دیه از بیت المال و تمشیت و مدیریت کارگروه حمایت از بزه دیدگان و قربانیان جرم را هم عهده دار است.


Powered by Tetis PORTAL