30 تير 1398 14:27:53
به ریاست وزیر دادگستری؛
بیست و ششمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک برگزار شد

بیست و ششمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با موضوع کودک و فضای مجازی صبح امروز(یکشنبه) با حضور وزیر دادگستری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری در بیست و ششمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک که با موضوع کودک و فضای مجازی برگزار شد با بیان اینکه باید از تجارب کشورهای پیشرفته در زمینه استفاده کودکان از فضای مجازی استفاده کنیم اظهار داشت: این مهم باید نخستین اقدام ما در این حوزه باشد و قدم بعدی، بومی سازی و ایجاد تطابق فرهنگی بر اساس آرمان ها و ارزشهای ایرانی اسلامی است.
وی افزود: باید تیمی را در رابطه با بحث فضای مجازی کودکان مشخص کنیم که البته اقداماتی در این زمینه انجام شده اما غالباً جزیره ای بوده و می بایست با همفکری و هم افزایی در جهت اقدامات عملی تر حرکت کنیم.
آوائی همچنین تصریح کرد: اگر خلاء قانونی در رابطه با حقوق کودک وجود دارد باید آن را برطرف کنیم و اکنون با توجه به حضور کارشناسان خبره و دغدغه مند بهترین فرصت برای این کار مهیا است.
وزیر دادگستری در ادامه افزود: آموزش خانواده‌ها در این امر بسیار مهم است چراکه اکثر خانواده‌ها در این رابطه سرگردان و کلافه‌اند و ما با کودکان باهوشی روبرو هستیم که نمی‌دانیم با آنها چه کنیم و آنها هم از طریق تکنولوژی به همه جا دسترسی دارند.
وی خاطرنشان کرد: ما ۲۵ میلیون نفر کودک داریم که در مقابل این کودکان مسئولیم زیرا آنها بچه‌های ما هستند و حق دارند و ما مقابل آنها تکلیف داریم و برنامه ریزی برای آموزش کودکان باید از مهدکودک شروع شود.
آوائی با تاکید بر استفاده از ظرفیت استان‌ها در این زمینه، بهره گیری از تمامی ایده ها و تفکرات مختلف را مهم دانست و تصریح کرد: موضوع جلسات ما هر چه که بود، موضوع کودکان کار و خیابان از دستور کار ما خارج نشود و کودکان کار از صحنه رادار این جلسات حذف نشود و همواره جزو برنامه اصلی مان باشند.
بیست و ششمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با محوریت حقوق کودک و فضای مجازی با حضور وزیر دادگستری، دستیار وزیر ارتباطات، دبیر مرجع ملی، معاون دادستان کل کشور، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی و نمایندگان ١۶ دستگاه عضو مرجع ملی و نمایندگانی از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه حقوق کودک در وزارت دادگستری برگزار شد.


Powered by Tetis PORTAL