26 اسفند 1397 21:11:45
سفر وزیر دادگستری به استان بوشهر/
با حضور وزیر دادگستری: کلنگ احداث پتروشیمی متانول دیر به زمین زده شد

همزمان با سفر رئیس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان بوشهر روز یکشنبه در آیینی با حضور وزیر دادگستری عملیات اجرایی طرح تولید متانول و زنجیره پایین دستی شرکت پتروشیمی فاتح کیمیا در شهرستان دیر این استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، در این آیین وزیر دادگستری گفت: دولت به این باور رسیده که هرچه در توان دارد به توسعه استان بوشهر کمک کند.
سید علیرضا آوائی افزود: در این شرایط ویژه و حساس بخش خصوصی برای کار و اشتغال مردم همت می کند و همه باید بخش خصوصی را یاری دهیم.
وی گفت: هر جا که بخش خصوصی برای سرمایه گذاری ورود کند دولت هم با در نظر گرفتن سایر شرایط کمک خواهد کرد.
مدیر عامل پتروشیمی فاتح کیمیا گفت: طرح تولید متانول و زنجیره پایین دستی شرکت پتروشیمی فاتح کیمیا در زمینی به وسعت 130 هکتار در سه فاز اجرا خواهد شد.
حمید رضا صفری افزود: در مجموع برای این سه فاز 1.5 میلیارد یورو هزینه می شود که فاز اول آن 16 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فاز دوم آن اواسط سال آینده آغاز خواهد شد.
شهرستان دیر در فاصله 200 کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.
حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری امروز یکشنبه در راس کاروان دولت تدبیر و امید برای دیدار مردمی، شرکت در نشست شورای اداری، افتتاح پروژه های چهار فاز پارس جنوبی، افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه های استان به صورت ویدئو کنفرانس و نشست با خبرنگاران به استان بوشهر سفر کرده است.


Powered by Tetis PORTAL