22 بهمن 1393 15:9:26
سفر وزير دادگستري به استان هرمزگان/
وزير دادگستري در جمع راهپيمايان 22 بهمن بندرعباس: ايران در تغيير توازن استراتژيك منطقه جايگاه تاثيرگذاري دارد
وزير دادگستري گفت: در اين شرايط تاريخي كه توازن استراتژيك منطقه در حال تغيير است، ايران جايگاه تاثيرگذاري در منطقه دارد و بايد اتحاد خود را حفظ كنيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري با حضور در راهپيمايي22 بهمن مردم ولايتمدار بندرعباس، در سخناني، امواج خروشان ملت در 22 بهمن را مايه اقتدار نظام جمهوري اسلامي دانست.

وي ضمن تقدير از آحاد ملت ايران و حماسه حضورشان، به بيان  پيشرفت هاي ملت ايران پس از پيروزي انقلاب اسلامي در زمينه هاي فرهنگي، اجتماعي، علمي،  سياسي و... پرداخته و اظهار داشت: تحريم هاي غرب از اولين روزهاي پيروزي انقلاب اسلامي شروع شده است و تمام پيشرفت هاي عظيم فعلي ما در شرايط تحريم بدست آمده است و نه در شرايط آرامش.

وي با اشاره به پيشرفت هاي استان هرمزگان از ابتداي انقلاب تا به امروز، افزود: بنده در ابتداي انقلاب در اين استان حضور داشتم و تنها در ارديبهشت و خرداد سال ۶۰ دشمنان بيش از ۵۰ عمليات تروريستي در اين استان و به خصوص در بندرعباس داشتند و دشمنان امنيت اين مردم را نشانه گرفته بودند اما مردم با سلحشوري و هوشمندي اين خطرات را پشت سر گذاشتند.

 

وزير دادگستري با بيان اينكه تحريم ها عليه ملت ايران از ابتداي پيروزي انقلاب در اشكل مختلف وجود داشته است، ادامه داد: ملت ايران در طول اين ۳۶ سال سختي هاي بسياري را تحمل كرده اند اما با ايستادگي خود پيشرفت كرده اند.

 

پورمحمدي با اشاره به دستاوردهاي علمي ايران، اظهار داشت: در اوج تحريم ها هر روز شاهد پيشرفت ها و توسعه دستاوردهاي علمي ملت ايران هستيم به گونه اي كه طي ۲۰ سال گذشته ۱۸ برابر توسعه علمي در كشور افزايش يافته و در جهان اسلام يك كشور پيشتاز در توسعه علمي هستيم و همه اين دستاوردها در تحريم و با وجود تهديدات به دست آمده است.

 

وي با بيان اينكه پيش از انقلاب اسلامي، آمريكا و اسرائيل در اين كشور حكمراني مي كردند، تصريح كرد: امروز جمهوري اسلامي ايران از جايگاه مهمي نزد افكار عمومي دنيا برخوردار است و به عنوان كشوري تعيين كننده در دنيا نقش ايفا مي كند و در منطقه و حتي فراتر از منطقه الهام بخش ديگر ملت هاست.

 

وزير دادگستري خاطرنشان كرد: حركت ملت ايران اقيانوس ها را درنورديده و حيات امن و آرام استكبار را به مخاطره انداخته است.

 

پورمحمدي با بيان اينكه پس از انقلاب اسلامي، دولت ها، مجالس و شوراهاي مختلفي در كشور با راي مردم شكل گرفته است، اظهار داشت: حضور سليقه هاي مختلف كه به نظام و انقلاب تعلق خاطر داشته اند، نشان دهنده دريادلي مردم ايران است و نشان دهنده زنده بودن ملت در عرصه هاي سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي است.

 

وي اضافه كرد: تحولات بزرگي پس از انقلاب در كشور ايجاد شده اما وجود مشكلات اقتصادي را نيز درك مي كنيم كه برخي به علت فشارهاي بيروني و برخي هم به دليل برخي كم توجهي و بي تدبيري ها بوده كه آن زمان كه امكانات بيشتري داشتيم بايد به دوران سخت نيز فكر مي كرديم.

 

* امواج خروشان ملت در 22 بهمن به ديپلماسي ايران اقتدار مي بخشد

 

وزير دادگستري با تاكيد بر اينكه نبايد كمبودها ما را از دستاوردها نا اميد كند، عنوان كرد: مذاكرات اخير نشان مي دهد كه آمريكا قدرت ملت ايران را فهميده است و قدرت و حضور ملت ايران پشت سر ديپلماسي ما نهفته است و امواج خروشان ملت ايران در ۲۲ بهمن به ديپلماسي ما اقتدار مي بخشد و دشمن را زمين گير مي كند.

 

پورمحمدي در ادامه سخنان خود به پيشرفت هاي كشور در عرصه فرهنگ اشاره كرد و گفت: تنها در سال ۹۳ نزديك به ۵۵ هزار كتاب جديد در كشور نوشته و چاپ شده است و همچنين در طي يك سال اخير شاهد توليد بيش از ۸۰ فيلم كه يكي از آنها فيلم جهاني حضرت محمد (ص) بوده است در كشور توليد شده و در عرصه هاي فرهنگي اقدامات بزرگي صورت گرفته است.

 

وي با بيان اينكه ظرفيت توسعه استان هرمزگان در كشور بلامنازع است، اظهار داشت: تمامي محاسبات نشان داده كه ظرفيت توسعه استان هرمزگان بيش از نقاط ديگر است و تلاش مي كنيم تا اين ظرفيت ها در اين دولت عملياتي شده به نتيجه برسد.

 

وزير دادگستري افزود: از شرق تا غرب استان هرمزگان در حال رقم خوردن تحولات بزرگي قرار دارد و ظرفيت هاي بزرگ، صنايع پيشرفته و بزرگ در اين استان در حال ايجاد است و اجراي اين طرح هاي گسترده نيازمند نيروي انساني و نيروي كار بسياري است و با اين تلاش ها هرمزگان مي تواند به عنوان چشم توسعه و پيشرفت كشور قرار گيرد.

 

پورمحمدي يادآور شد: جمهوري اسلامي ايران روي سكوي پرواز و پيشرفت هاي بزرگ قرار دارد و بايد پرچم دين داري و ولايتمداري معيار ما باشد و در اين شرايط تاريخي كه توازن استراتژيك منطقه در حال تغيير است، ايران جايگاه تاثيرگذاري در منطقه دارد و بايد اتحاد خود را حفظ كنيم.

 

ساحل نشينان خليج فارس امروز چهارشنبه با شركت در راهپيمايي با شكوه 22بهمن آغاز سي وهفتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را گرامي داشتند.


Powered by Tetis PORTAL