4 آذر 1394 20:0:2
سفر وزیر دادگستری به استان سمنان/
با حضور وزیر دادگستری: ساختمان دادسرای شهرستان گرمسار افتتاح شد
ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب گرمسار با حضور وزیر دادگستری به صورت رسمی به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در آیین افتتاح ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب گرمسار اظهار داشت: افزایش زمین‌خواری در کشور تا حدود زیادی در برهه کنونی کنترل شده است.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید از ابتدای روی کار آمدن خود، تلاش داشته است تا با کنترل بدنه اجرایی برای مقابله هر چه بهتر و قانونی‌تر با پدیده زمین‌خواری بکوشد و امروز می‌توان گفت تا حدود زیادی در ایفای این نقش موفق بوده است.

وزیر دادگستری با بیان اینکه دولت و قوه قضائیه در تلاش هستند تا هر نوع زمین‌خواری در هر جای کشور متوقف شود گفت: پس از توقف زمین‌خواری‌ها، باید کوشید تا فسادهایی که تا امروز در حوزه زمین‌خواری وجود داشته است، به خوبی پیگیری شده و به نتیجه برسد.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه مردم و مسئولان و نهادهای مختلف باید در زمینه مقابله با پدیده زمین‌خواری وارد عمل شوند و از جهات مختلف به دولت و دستگاه قضا کمک کنند اضافه کرد: بی‌مسئولیتی و تسامح در اجرای قانون در شکل‌گیری زمین‌خواری‌ها بی‌تأثیر نبوده است.

وی تصریح کرد: در برهه کنونی، باید سعی داشت تا جلوی هرگونه بی‌مسئولیتی و تسامح در اجرای قانون گرفته شود.

بر اساس این گزارش سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، استاندار سمنان، فرماندارگرمسار، امام جمعه گرمسار، رییس دادگستری شهرستان، معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری، رییس دانشگاه گرمسار و نیز جمعی از مدیران، قضات و کارکنان دادگستری استان سمنان و شهرستان گرمسار در آیین افتتاح این ساختمان حضور داشتند.

همچنین فرماندار گرمسار در حاشیه آیین افتتاح این ساختمان توضیح داد: دادستانی عمومی و انقلاب گرمسار بیش از یک‌هزار و 540 متر مربع زیربنا دارد. این ساختمان در سه طبقه احداث شده و دارای 22 اتاق کار برای فعالیت دادستانی عمومی و انقلاب گرمسار است.

وی با اشاره به سرعت عمل موجود در احداث این ساختمان عنوان کرد: ساختمان دادستانی عمومی و انقلاب شهرستان گرمسار در مدت تنها یک سال احداث شده اکنون به بهره برداری رسیده است.


Powered by Tetis PORTAL