25 آبان 1395 13:59:51
در هفتمین اجلاس بررسی اجرای کنوانسیون مبارزه با فساد مطرح شد:
پیشنهادات ایران برای اجرای دور دوم بررسی کنوانسیون مبارزه با فساد
پیشنهادات جمهوری اسلامی ایران برای بهبود فرایند اجرای دور دوم بررسی کنوانسیون مبارزه با فساد در هفتمین اجلاس بررسی اجرای این کنوانسیون، در مقر سازمان ملل مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، مردعلی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد، در هفتمین اجلاس بررسی دور دوم اجرای کنوانسیون مبارزه با فساد که در مقر سازمان ملل برگزار شد، اظهار داشت: کشور ایران به عنوان کشوری با دورنمای عاری از فساد، طی سنوات گذشته فعالانه در انجام تعهداتش در خصوص کنوانسیون مبارزه با فساد و دور دوم پاسخگویی به چک لیست خودارزیابی فصول 2 و 5 کنوانسیون اقداماتی مبتکرانه نموده است.
وی در این باره افزود: تلاش های ایران طی سنوات گذشته افزایش قابل ملاحظه ای یافته است و بر این اساس دستورالعملی در فروردین ماه سال 1395 توسط رییس شورای مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد در راستای فعالیت اثربخش و سازماندهی پاسخگویی به چک لیست خود ارزیابی دور دوم بعنوان کشور تحت مرور در سال اول ابلاغ شد.
مردعلی در ادامه تصریح کرد: نمونه ای از عزم ملی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با فساد این است که در دور دوم بررسی، جمهوری اسلامی ایران در عالی ترین سطوح از قوه مجریه، قضاییه، مقننه، کمیسیون ضد فساد، بخش خصوصی و جامعه مدنی و رسانه ها در فرایند بررسی مشارکت نموده اند بطوری که در جلسات هیات دولت، مسولان عالی قضایی و کمیسیون ضد فساد و شورای مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد در جمهوری اسلامی ایران بصورت تخصصی به موضوع تحت بررسی ورود نموده اند.
وی همچنین پیشنهادات جمهوری اسلامی ایران برای بهبود فرایند اجرای دور دوم بررسی این کنوانسیون را در 4 بند ارایه کرد که بارنگری در برنامه زمانبندی و برگزاری جلسات توجیهی از جمله این پیشنهادات بود.
متن کامل سخنرانی دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد در اینجا قابل مشاهده است.


Powered by Tetis PORTAL