23 مرداد 1393 12:5:53
وزير دادگستري در بازديد از كارخانه زر ماكارون خبر داد:
نهايي شدن لايحه رفع موانع توليد و مبارزه با ركود/ در مقابل كشورهاي غربي عقب نشيني نمي كنيم
وزير دادگستري از نهايي شدن لايحه رفع موانع توليد و مبارزه با ركود و ارسال آن به مجلس خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت‌الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، صبح امروز در بازديد از كارخانه زرماكارون در جمع مسوولان و كاركنان اين كارخانه گفت: خوشحالم كه در مجموعه‌اي حضور پيدا كنم كه با درك خوب، سالم و سازنده و برخوردار از آخرين دستاوردهاي علمي و تحقيقاتي، به توليد مي‌پردازد و به معيشت مردم و بالا بردن توان اقتصادي كشور همت دارد.

وزير دادگستري ادامه داد: كشوري قدرتمند است كه مردمش عزيز و قدرتمند باشند و اگر دولتي ثروتمند باشد و معادن و منابع و ذخايري گسترده داشته باشد اما ملت آن از اين دارايي‌ها برخوردار نباشند آن دولت ثروتمند نيست.

وي در اين خصوص به كشور شوروي سابق به عنوان مثالي از اين نمونه اشاره كرد و اظهار داشت: شوروي سابق دولت بسيار ثروتمندي داشت اما ملتش از اين دارايي‌ها برخوردار نبودند و عملاً اين نظام سست شد و در نهايت از هم فروپاشيد.

وزير دادگستري با تاكيد بر اينكه يك ملت قدرتمند حتي در بدترين شرايط هم مي‌تواند توليد داشته باشد، گفت: زماني يك كشور به قدرت مي‌رسد كه مردم آن در كمال آرامش به توليد و كار مشغول باشند.

پورمحمدي در ادامه به وضعيت مردم غزه اشاره كرد و گفت: با وجود اينكه سرزمين غزه بيشترين تمركز جمعيتي دنيا را دارد و تمام مسيرها و امكانات صنعتي و كشاورزي آن بسته است، اما ملت آن ملتي قدرتمند هستند كه توان مبارزه دارند و در مقابل دشمني كه بيشترين امكانات و حتي حمايت جهاني را دارد، مقاومت كرده است.

وي در ادامه تصريح كرد: يك نظام اقتصادي صحيح و سالم نظامي است كه به توليد متكي باشد، هيچ جامعه‌اي تا زماني كه به توليد مطمئن نرسيده باشد نمي‌تواند به ثروت با دوام و ماندگار و قابل اتكا دست پيدا كند.

وزير دادگستري در ادامه ضامن اين چرخه صحيح را گردش اقتصادي مناسب عنوان كرد و گفت: جامعه‌اي كه اقتصاد درستي نداشته باشد به فرهنگ خوبي هم نمي‌رسد. زمانيكه يك جامعه از وضع اقتصادي نامناسبي برخوردار باشد فكر، اخلاق، فرهنگ و دين آن جامعه نيز نا مناسب مي‌شود.

وي توزيع درآمد صحيح و اقتصاد سالم را يكي از مشكلات كشورهاي بزرگ دانست و گفت: در بسياري از كشورهاي بزرگي كه ادعاي مديريت دارند، توزيع ثروت به درستي صورت نمي‌گيرد.

پورمحمدي ضمن بيان اين مطلب كه توليد دانش توان رقابت ايجاد مي كند، اقتصاد امروز دنيا را اقتصادي دانش‌بنيان دانست و تصريح كرد: امروز ارزش افزوده به توليد علم و فكر است و اساس بقاي بنگاههاي اقتصادي نيز همين خواهد بود.

وزير دادگستري در ادامه به تلاش‌هاي وزارت دادگستري در جهت رفع موانع توليد اشاره كرد و گفت: در دولت بيش از 8 ماه توسط كارشناسان اقتصادي بر روي لايحه رفع موانع توليد و مبارزه با ركود كار شده است كه به تازگي اين لايحه نهايي شده و روز يكشنبه گذشته به مجلس ارسال گرديده است.

پورمحمدي ادامه داد: قرار است اين يكشنبه لايحه در صحن مجلس بررسي شود و ما از قوه مقننه خواسته‌ايم تا هرچه زودتر اين لايحه را تصويب كند چرا كه با تصويب اين لايحه، حتي در چنين شرايط سخت و محدود كننده اي، شاهد جهش بزرگي خواهيم بود.

وي با تاكيد بر اينكه تمام انگيزه دولت برقراري آرامش و به كارگيري تمام ظرفيت‌ها و توان كشور و كاهش فشار كشورهاي غربي است افزود: ما نمي‌توانيم دشمن را از پيش رو برداريم اما بايد سلاح آنها را از كار بيندازيم و در اين مسير آنها اهل تعامل نيستند و همه ما اين را مي‌دانيم به همين جهت به دنبال اين هستيم كه موانع را از بين ببريم.

وزير دادگستري با اشاره به اينكه تكليف ما با كشورهاي غربي روشن است، گفت: اما اين بدان معنا نيست كه ما عقب‌نشيني كنيم، دنياي امروز دنياي حضور قوي و مباحثه هوشمندانه است و اگر از همه ظرفيتهاي موجود و از جمله منابع انساني خوب استفاده كنيم، اين شرايط براي ما عامل رشد خواهد بود و در اين مسير تنها به آرامش و همدلي نياز داريم كه دولت نيز در اين جهت تلاش مي كند.

پورمحمدي در پايان خاطرنشان كرد: تلاش ما رفع موانع توليد، رشد اقتصادي و فراهم كردن بسترهاي توسعه اقتصادي در شرايط فشار و تحريم است.

بر اساس اين گزارش وزير دادگستري پيش از سخنراني در جمع كاركنان اين شركت، از بخشهاي مختلف از جمله سالنهاي توليد و بخشهاي تحقيق و توسعه بازديد كرد.


Powered by Tetis PORTAL