11 اسفند 1397 12:1:54
سفر وزیر دادگستری به استان کرمانشاه/
وزیر دادگستری: استقلال کانون وکلا نقطه قوتی برای کشور و نظام است

وزیر دادگستری گفت: استقلال کانون وکلا و حفظ آن، نقطه قوتی برای کشور و نظام جمهوری اسلامی به حساب می آید که باید در راستای عدالت طلبی و دست یابی به حقیقت به کار گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری که به عنوان نماینده رئیس جمهور به استان کرمانشاه سفر کرده است، شامگاه پنجشنبه در مراسم شصت و ششمین سالگرد استقلال کانون وکلای دادگستری که در تالار بهمن دانشگاه آزاد کرمانشاه برگزار شد، استقلال این کانون را برای کشور و نظام اسلامی ما گرانبها توصیف و خواستار حراست از آن شد.
وی با بیان اینکه کانون وکلا و دستگاه قضائی همانند بال های فرشته ای هستند که عدالت طلبی را دنبال می کنند، افزود: هر قدر هماهنگی و اتحاد میان 2 جریان بیشتر باشد نتایج بهتری نیز حاصل و عدالت به معنای واقعی آن معنا می شود.
آوائی همچنین به برخی مطالبات کانون وکلا از قضات دادگستری اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین این مطالبات و انتظارات، حفظ شان، جایگاه و منزلت آن ها بخصوص مقابل موکلشان است.
وزیر دادگستری تصریح کرد: از دیگر انتظارات جامعه وکلا گوش دادن قضات به لوایح دفاعی آن هاست که به گفته خودشان روزها و شب های زیادی برای تنظیم آن زحمت می کشند.
وی همچنین گوشزد کردن محترمانه نواقص و اشتباهات آن ها به گونه ای که لطمه ای به جایگاهشان وارد نشود را از دیگر انتظارات وکلای دادگستری از قضات عنوان کرد.
آوائی در ادامه به انتظارات متقابل قضات دادگستری از وکلا نیز اشاره کرد و گفت: حفظ شان و جایگاه وکالت از سوی وکلا، درک سختی های کار قضاوت و حجم بالای پرونده ها و تنظیم لوایح دفاعی به شکل مستند و مستدل از جمله این انتظارات است.
وزیر دادگستری تصریح کرد: حجم بالای کاری بسیاری از قضات می طلبد تا وکلا آن ها را در احقاق حقوق مظلومان بیش از پیش یاری کنند.
وی در پایان تاکید کرد: امروز هم دولت، هم قوه قضائیه و هم مجلس بر اهمیت کار وکلا واقف و تمام تلاششان این است که بتوانند علاوه بر ارتقاء شان و منزلت آن ها، زمینه ای فراهم کنند تا با کمک این قشر فرهیخته عدالت به معنای واقعی آن در جامعه پیاده شود.


Powered by Tetis PORTAL