22 فروردين 1394 16:18:0
وزیر دادگستری:
زنان باید در تمامی ابعاد اجتماعی حضور داشته باشند
وزیر دادگستری گفت: باید با نگاهی جامع به این مساله توجه کنیم که زن می خواهد در جایگاهی متعالی و در همه ابعاد اجتماعی حضور موثر داشته باشد و نمی توان این واقعیات را نادیده گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، ظهر امروز به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن در جلسه ای با حضور بانوان شاغل در وزارت دادگستری، از خدمات و تلاشهای ارزنده آنان قدردانی کرد.
وزیر دادگستری گفت: نقش حضرت زهرا(س) به عنوان یک انسان نقش آفرین، بسیار ارزنده بوده و به عنوان یک الگو، جایگاه و رفتار، سبک زندگی و سلوک ایشان، پاسخگوی نیاز امروز و فردای جامعه است.
وی با بیان اینکه اسلام به عنوان دین کامل، جایگاه ویژه ای برای زنان قائل بوده و نسبت به حضور اجتماعی زن حساس و مقید است اظهار داشت: حرف اسلام این است که انسان باید به عالی ترین مراتب برسد و نسبت آن بین زن و مرد برابر است اما در دنیای امروز که ملاک اصلی، قدرت و ثروت است، ادعای تساوی بین زنان و مردان بی معنی است؛ چراکه امکانات مردان برای دست یابی به این ابزارها بیشتر است.
پورمحمدی در ادامه گفت: باید با نگاهی جامع به این مساله توجه کنیم که زن می خواهد در جایگاهی متعالی و در همه ابعاد اجتماعی حضور موثر داشته باشد و نمی توان این واقعیات را نادیده گرفت؛ اما در دنیای امروز، بسیاری از این مشکلات، در مورد مردان نیز صادق است.
وی همچنین تاکید کرد: اساس کمال انسانی، خانواده و زن و ظرافت کار در همین است چراکه نقش زن در حیات انسانی، بسیار مهم است و جامعه ای بهشتی است که زنان و مادران آن بهشتی باشند و برابری زن و مرد در اینجا نمود می یابد.
همچنینی بر اساس این گزارش پوران ولویون مشاور وزیر دادگستری در امور زنان و خانواده، پیش از سخنان وزیر دادگستری با اعلام این خبر که مرکز اجلاس مجمع جهانی زنان در اردیبهشت ماه، گزارش عملکردی را در حضور مقام معظم رهبری ارایه می کند اظهار داشت: مقید بودن دولت به ایجاد مصونیت های لازم برای حضور زنان در جامعه، از مطالبات جدی جامعه زنان کشور است.

Powered by Tetis PORTAL