24 بهمن 1395 15:8:51
به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد:
بیستمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک

بیستمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، صبح امروز بیستمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه مظفر الوندی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، ضمن ارایه گزارشی از مجموع اقدامات این مرجع در سالی که گذشت، از همکاری و خدمات اعضای شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و همچنین وزیر دادگستری که ریاست این مرجع را نیز برعهده دارد، تقدیر و تشکر کرد.
الوندی با بیان اینکه شعار سال 1395 این مرجع، "حقوق کودک؛ اقدام ملی" بود، اظهار داشت: اقدامات مهمی در راستای تحقق این شعار انجام گرفت که سفر به بیست استان کشور و بازدید و بررسی میدانی وضعیت کودکان در این استانها، یکی از اقدامات ملی ما بود.
وی بحث آموزش کودکان را از محوری ترین برنامه های سال 1395 برشمرده و تصریح کرد: خوشبختانه احساس مربوط به تلاش برای آموزش، در همه سطوح واضح بود و اقدامات مهمی از جمله فعال شدن کارگروه ها در بحث کودکان بازمانده از تحصیل، آموزش اتباع بیگانه و فعال کردن ظرفیتهای موجود در کشور برای ارتقای سطح آموزش به کودکان، در این خصوص صورت گرفت.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از برگزاری سومین دوره "جشنواره آرای برتر قضات در حوزه حقوق کودکان" در آینده نزدیک خبر داد و افزود: متاسفانه در بحث هویت، با وجود اینکه اقدامات خوبی صورت گرفته اما هنوز مواردی مغفول مانده که امیدواریم در آینده نزدیک این خلاها نیز پر شوند؛ همچنین برای اینکه تلاش بیشتری در جهت تشویق قضات برای بهره گیری از ظرفیتهای قانونی جدید و نیز استفاده از اسناد بین المللی در صدور رای انجام دهیم، به زودی سومین "جشنواره آرای برتر قضات در حوزه حقوق کودکان" را برگزار خواهیم کرد.
در ادامه این جلسه، نمایندگان سابق سازمانهای مردم نهاد عضو شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، تودیع و نمایندگان جدید این سمن ها معارفه شدند.
تقدیر از خانم زاهدی، معاون قضایی دادگستری کل استان تهران و مسئول دفتر حمایت از زنان و کودکان دادگستری تهران به عنوان فعال برتر حوزه حقوق کودکان و نیز ارایه گزارش های متعددی از سوی برخی اعضای این شورا، از دیگر برنامه های بیستمین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک بود.

Powered by Tetis PORTAL