12 دي 1394 15:53:57
وزیر دادگستری:
ایران اسلامی پرچم‌دار وحدت جهان اسلام است/ ایمان به ولایت فقیه رمز موفقیت ملت ایران است/ هدف اصلی گروه‌های تکفیری انقلاب اسلامی است
وزیر دادگستری گفت: کشورهای استکباری با جنگ و درگیری، به دنبال تفرقه در میان امت‌ اسلامی هستند، اما ایران اسلامی پرچم‌دار وحدت جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، پنج‌شنبه شب در حرم حضرت معصومه(س) در سخنانی ضمن گرامی داشت سالگرد حماسه 9 دی، اظهار کرد:‌ 9 دی به درستی به عنوان روز تجلی بصیرت ملت نام‌گذاری شده است.
وی با تاکید بر اینکه حماسه‌های ملت ایران الگویی برای دیگر کشورهای مختلف اسلامی است، اضافه کرد: در بهمن‌ماه سال 57 ملت با تبعیت از فرمان بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی برنامه خطرناک دشمن برای خون‌ریزی مردم را خنثی کرد.
وزیر دادگستری با اشاره به اینکه 22 بهمن با برکت‌ها و دستاوردهای گسترده در تاریخ ملت ایران ماندگار شده است، عنوان کرد: بعد از انقلاب تاکنون دشمن از توطئه‌های مختلف خود در ابعاد نظامی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی استفاده کرده، اما ملت با بصیرت و نیز با انجام مسئولانه رسالت‌های خود، به حرکت در مسیر آرمان‌های انقلاب ادامه داده است.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: حرکت بدون بصیرت، عامل اصلی خسارت‌ها و مصیبت‌های وارده به امت اسلامی است؛ در صورتی که ملت ایران با تکیه بر خواسته‌های امام خمینی(ره) با بصیرت به صورت مستمر در عرصه‌های مورد نیاز انقلاب حضور پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه ملت ایران با آگاهی، انقلاب اسلامی را به عنوان حکومتی که به دستورات الهی پایبند است، انتخاب کرده‌اند، تصریح کرد: دشمنی‌های مختلفی که بر انقلاب اسلامی تحمیل می‌شود نشانگر اهمیت این نظام و آرمان‌های آن است.
پورمحمدی از تحرک پرشور جریانات مختلف سیاسی بعد از انقلاب اسلامی در ایران یاد کرد و افزود: ملت برای اهداف انقلاب اسلامی سرمایه‌گذاری کرده و در این مسیر هزینه‌های بسیاری را پرداخته‌اند.

* ایران اسلامی پرچم‌دار وحدت جهان اسلام است

وی از استکبار جهانی به عنوان دشمن اصلی ملت ایران نام برد و ادامه داد: استکبار به دنبال حمایت از رژیم صهیونیستی است و ایران اسلامی مقتدرانه در دفاع از فلسطین ایستاده است؛ کشورهای استکباری با جنگ و درگیری، ایجاد تفرقه در میان امت‌های اسلامی منطقه را دنبال می‌کنند، اما ایران اسلامی پرچم‌دار وحدت جهان اسلام است.
پورمحمدی با اشاره به برگزاری کنفرانس بین‌المللی وحدت در هفته اخیر مطرح کرد:‌ مسیر وحدت اسلام نباید از تحرکات دشمن مورد تاثیر قرار گیرد؛ هزینه‌های استقامت در راه اسلام، تحریم‌ها، برخوردهای یکطرفه و تبلیغات سیاه‌نمایانه بر علیه نظام اسلامی است.
وزیر دادگستری با بیان اینکه مردم ایران در انتخابات 88 با حضور پرشور خود بسیاری از دستاوردهای نظام را به تثبیت رساندند، یادآور شد: در انتخابات 88 افرادی که دشمن را نشناخته و دچار فریب دشمن شدند مشکلاتی برای نظام اسلامی ایجاد کردند.
وی اضافه کرد: برخی از مردودان نظام اسلامی با وجود رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی، موقعیت و برنامه دشمن را متوجه نشدند، به همین علت در فضای ساخته شده توسط دشمن بازی کردند.
پورمحمدی با تاکید بر اینکه دشمن دام‌های بزرگ‌تری و مداوم برای چهره های موثر و فعالان در نظرگرفته است عنوان کرد: در سال 88 برخی افراد با وجود سابقه‌های خدمت به نظام، دچار فریب دشمن شدند.
وی با بیان اینکه عقلانیت ملت ایران در عاشورای سال 88 به اوج خود رسید تصریح کرد: 9 دی، دفاع خدا از ملت ایران و روز رسوایی خائن‌ها و افراد ناسپاس بوده است؛ ملت ایران برای رسیدن مسئولان به جایگاه‌هایشان هزینه‌های بسیاری داده‌اند اما برخی از افراد نسبت به ایثار ملت بی‌توجه بودند.
پورمحمدی حماسه 9 دی را روز خدا و روز مردم دانست و ادامه داد: جمعیت پرشور مردم ایران در حرکت 9 دی دشمن و افراد بی‌بصیرت را شگفت‌زده و هراسان کرد.

* ایمان به ولایت فقیه رمز موفقیت ملت ایران است


وزیر دادگستری رمز موفقیت ملت ایران را ایمان به ولایت فقیه خواند و مطرح کرد: وحدت، دفاع از رهبری و اسلام حماسه 9 دی را رقم زد.
وی با تاکید بر اینکه بصیرت ملی ایران در 9 دی آشکار شد عنوان کرد: ملت در این حماسه حرکت در مسیر اسلام را به دیگر کشورها اثبات و با اتحاد، پیوند خود را با رهبر انقلاب اسلامی تجدید کرد.
پورمحمدی یادآور شد: 9 دی روز نفوذشناسی و مقابله با نفوذ بود زیرا مردم چهره آشکار نفوذ دشمن را در جامعه مشاهده کردند و با تبعیت از فرمان رهبر انقلاب اسلامی این تهدید را سرکوب کردند.
وی از نقش ملت و تاثیرگذاری حکومت انقلاب اسلامی در منطقه یاد کرد و گفت: دشمنان، عزت ایران در عرصه‌های نظامی، اقتصادی و علمی را تحمل نمی‌کنند به همین علت از هر فرصتی برای تخریب دستاوردهای این نظام استفاده می‌کنند.
پورمحمدی با اشاره به اینکه ملت ایران باید عزت خود را در عرصه بین‌الملل حفظ کند تصریح کرد: ملت ایران پیرو اسلام است و باید بر اساس گفته خداوند کریم، عزیز بوده و جایگاه دیپلماسی و منطقه‌ای مناسبی داشته باشد که اکنون این خواسته‌ها در نظام اسلامی به تحقق رسیده است.
استاد برجسته حوزه خاطرنشان کرد: برخی از قدرت‌های استکباری می‌گفتند که ایران در مسئله سوریه نقشی ندارد در صورتی که بعد از برگزاری نشست‌های مختلف متوجه شدند، جمهوری اسلامی حرکت‌های اساسی منطقه را رقم می‌زند.
وی با بیان اینکه دشمن به دنبال تحریم اقتصادی و تهدیدهای نظامی در کشورهای مختلف اسلامی است اضافه کرد: اکنون با لطف خداوند، هدایت رهبری، حمایت مردم و درایت تیم مذاکره‌کننده توانسته ایم به نتیجه و دست آورد ارزنده ای برسیم اما این نتیجه نشان از توقف حرکت استکبار نیست.

* هدف اصلی گروه‌های تکفیری انقلاب اسلامی است

پورمحمدی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی بعد از برجام نسبت به مواضع خود در کشورهای سوریه، یمن و دیگر کشورهای اسلامی کوتاه نیامده است، دفاع از آرمان‌ها را عامل اصلی رسیدن ایران اسلامی به عزت دانست و ادامه داد: حمایت‌های مختلف از حرکت‌های تروریستی برای تضعیف دستاوردهای کشورهای همراه انقلاب اسلامی توسط استکبار انجام می‌شود و هدف اصلی گروه‌های تکفیری انقلاب اسلامی است اما اکنون ایران با وجود آشوب‌های مختلف در کشورهای منطقه، در امنیت کامل اهداف خود را پیگیری می‌کند.
وزیر دادگستری به آزمایش موشک‌های دفاعی و نمایش برخی از دستاوردهای نظامی ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: قطعنامه‌ها و تحریم‌ها نمی‌تواند دستاوردهای نظام اسلامی را محدود کند؛ شکوه ملت در عرصه‌های مختلف نشان از اقتدار اجتماعی ایران و برگزاری انتخابات با حضور گسترده مردم برگی از دفتر افتخارات نظام اسلامی است.
وی هوشمندی ملت در انتخابات را یکی از ویژگی‌های ایران اسلامی دانست و گفت: نظام و رهبری به دنبال افزایش مشارکت و آگاهی در سطوح مختلف اقشار جامعه اسلامی است.
پورمحمدی با بیان اینکه نزدیک به 12 هزار نفر برای انتخاب مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند عنوان کرد: این آمار نشان از ایمان مردم به نظام سیاسی و انتخاباتی ایران است و ثابت می‌کند، اکنون درک سیاسی و بلوغ مدنی جامعه اسلامی رقم خورده است.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه گفت: بحران و رکود اقتصادی، جهانی است و می بینیم کشورهای مختلف منطقه و حتی چین، ژاپن و کشورهای اروپایی مشکلات اقتصادی بسیاری دارند، مطرح کرد: اکنون تحریم‌ها برداشته نشده و تبعیض اقتصادی، نظام اسلامی را مورد تاثیر خود قرار می‌دهد به همین علت ایران در شرایط خاصی قرار دارد.
پورمحمدی با تاکید بر اینکه با توطئه‌های دشمن، قیمت نفت کاهش بسیاری داشته است اظهار کرد: مشکل نفت با سیاست های کلی ابلاغی و تدابیر دولت، کاهش می یابد زیرا طی چند سال اخیر اتکای بودجه کشور به درآمد نفت کاهش پیدا کرده است.
وی حرکت نظام اسلامی به سمت اقتصاد متکی به تولید، کار و صادرات را یکی از دستاوردهای نظام دانست و گفت: صادرات، جدای از منبع نفت به آمارهای مناسبی رسیده و اکنون ایران به عنوان هجدهمین قدرت اقتصادی جهان شناخته می‌شود.
پورمحمدی در خاتمه با بیان اینکه دولت، اقتصاد مقاومتی را تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی می‌داند اظهار کرد: نباید بدون مطالعه حرکت‌های اشتباه را در جامعه اسلامی رقم بزنیم و تجربه‌های نادرست را مجددا تکرار کنیم و امید داریم پس از برجام، گامهای بلند و استواری را در عرصه اقتصاد برداریم.


Powered by Tetis PORTAL