3 مرداد 1395 18:51:26
وزیردادگستری:
عملکرد کشور در فضای کنونی جهان مقتدرانه است
وزیر دادگستری گفت: عملکرد جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی و فضای سلطه حاکم بر جهان، بسیار مقتدرانه است که برجام یکی از نمودهای این اقتدار است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌ الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، صبح امروز در همایش مشاورین امور روحانیون استانداران سراسر کشور که در وزارت کشور برگزار شد، بر لزوم استفاده از ظرفیت ها و فرصتهای موجود برای ارتقا و تعالی فرهنگ و معارف دینی تاکید کرد.
وی با بیان اینکه این نظام به نام روحانیت است اظهار داشت: جامعه روحانیت می بایست در جهت ثبت ارزشهای الهی، تقویت و تحکیم اصول دینی و معارف و احکام از هیچ اقدامی فروگذار ننموده و جامعه نیز توقع دارد که روحانیت بر مواضع ارزشی و انقلابی خود بایستد.

* بحران سیاسی و تزلزل دولتها و حکومتها، محصول مدنیت معاصر است

وزیر دادگستری ضمن تشریح وضعیت کلی حاکم بر جهان امروز تصریح کرد: در حوزه های سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی، روابط ظالمانه ای بر فضای دنیا حاکم است که نمونه آن را در مورد کشورهای منطقه از جمله عراق، سوریه، افغانستان، یمن و بحرین و... شاهد هستیم؛ شرایط کنونی منطقه و وضعیت دشوار امنیتی، بحران های سیاسی و تزلزل دولتها و حکومتها، محصول مدنیت معاصر است که آمریکا و غرب کارگردانان اصلی آن هستند.
وی در این خصوص افزود: امروز بدترین شرایط سلطه اقتصادی بر دنیا حاکم است و نظام سلطه به گونه ای عمل می کند که حتی به هم پیمانان خود نیز رحم نمی کند و هرکس که تسلیم محض این جریان سلطه نباشد نمی تواند به حیات خود ادامه دهد.
پورمحمدی به استیلای جریان سلطه بر فضای فرهنگی و رسانه ای جهان معاصر اشاره کرد و گفت: بخش اعظم فضای مجازی، انواع سامانه ها و موتورهای جستجو و کمپانی های عظیم رسانه ای که امروز درگیر آن هستیم، با پشتوانه های عظیم، در اختیار جریان استکبار است.

* برجام نمود اقتدار ما در فضای کنونی است

وی عملکرد جمهوری اسلامی ایران در چنین فضایی را بسیار مقتدرانه توصیف کرده و اظهار داشت: یکی از نمودهای اقتدار ما در فضای کنونی حاکم بر جهان، برجام است که می بایست آن را در شرایط کنونی تفسیر کرد؛ چراکه در میدان بازی ابرقدرتهایی با چنین مختصاتی تحقق یافته است و برخی نقدهای ناروا که در این خصوص مطرح می شوند به دلیل تحلیل نادرست و ارزیابی غلط از این میدان بازی است.
وزیر دادگستری تاکید کرد: ما حتما در مقابل بد عهدی و پیمان شکنی آمریکا می ایستیم و در مقابل آنچه که از آنان امضا گرفته ایم کوتاه نمی آییم؛ در مورد برجام، حس آنان نیز این است که با امضای آن موجب تقویت جمهوری اسلامی ایران شده اند و این مطلب را در مباحثات انتخاباتی آمریکا به وضوح می شنویم.
پورمحمدی رفت و آمد ها و مذاکرات هیات هایمتعدد اقتصادی از کشورهای مختلف جهان را نشانه وجود ظرفیت های بالفعل در کشور دانست و گفت: سرمایه گذاری در حوزه های غیر از نفت و گاز، نشانه اراده صحیح سیستم و تلاش خستگی ناپذیر مدیران و کارگزارن نظام است که به صورت بالقوه از گذشته در کشور وجود داشته و امروز به فعلیت نزدیک شده است.

Powered by Tetis PORTAL