29 ارديبهشت 1397 10:6:16
در محکومیت حملات نظامیان رژیم اشغالگر قدس به مردم مظلوم غزه؛
معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری بیانیه صادر کرد
معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری در محکومیت حملات نظامیان رژیم اشغالگر قدس به مردم مظلوم غزه بیانیه صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری متن بیانیه معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری به این شرح است:
فرقی نمی کند کجای دنیا باشی، همین که در گوشه ای از این کره خاکی زاده شده ای و همین که بی دفاع و بی پناه هستی، باعث نخواهد شد تا سیاستمدارانی که کوردلانه معادلات جهان را جابجا می کنند، چشمان معصوم تو را در معادلاتشان وارد کنند.
اتفاقات و حملات تأسف ‌بار روزهای اخیر، به ویژه حملات صورت‌ گرفته در روز دوشنبه ١٤ می ٢٠١٨ موسوم به روز نکبت در سرزمین‌های اشغالی که مصادف با هفتادمین سالگرد تشکیل رژیم اشغالگر صهیونیستی و اتفاق شوم و نا مشروع انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس شده است، منجر به شهادت ده‌ها نفر ازجمله کودکان و نوجوانان بی گناه و زخمی و مجروح شدن صدها تن از معترضان فلسطینی شده است.
بدون‌ شک توسل به خشونت و کشتارغیرنظامیان و استفاده از سلاح‌های جنگی جهت مقابله و سرکوب اعتراضات، نقض اصول و قواعد حقوق بین‌الملل بشردوستانه است.
با توجه به وضعیت بحرانی کنونی در سرزمین‌های اشغالی، معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز نگرانی و تأسف عمیق از نقض اصول و قواعد بنیادین حقوق بشر وهمچنین حقوق بین الملل بشردوستانه، از سوی نیروهای رژیم اشغالگر قدس، حملات جنایتکارانه مذکور را به‌ شدت محکوم می‌کند و از کشورها، مجامع و نهادهای بین المللی به ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درخواست محکومیت این حملات و پیگیری فوری به منظور توقف این جنایات و اقدام برای پیگرد حقوقی و قضایی عاملان آن را دارد.


Powered by Tetis PORTAL