22 شهريور 1396 9:46:32
در سفر هیات مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به همدان؛
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با نماینده ولی فقیه در همدان دیدار کرد

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در دیدار با نماینده ولی فقیه استان همدان بر نقش حمایتی رهبران دینی در آگاه سازی جامعه در جهت تحقق حقوق کودکان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، در آخرین روز سفر استانی دبیر مرجع به همدان، مظفر الوندی و هیات همراه دیداری صمیمانه با آیت اله غیاث الدین طاها محمدی امام جمعه ی همدان داشتند.
در این دیدار که مدیرکل بانوان استانداری نیز حضور داشت، دبیر مرجع گزارشی از فعالیتهای مرجع ملی در حوزه حقوق کودک را ارایه داد.
وی با توجه به اهمیت توجه به کودکان به نقش رهبران دینی و مذهبی برای توجه دادن به جامعه در جهت حمایت از حقوق کودکان اشاره کرد.
الوندی با اشاره به برخی چالش ها در این حوزه از امام جمعه همدان تقاضا کرد بخشی از رسالت تبلیغی امامان جمعه و جماعت در استان را به این بحث اختصاص دهند.
در ادامه آیت اله طاها محمدی ضمن تشکر از اقدامات به عمل آمده به برخی روایات و احادیث متعدد در حوزه مسایل مربوط به کودک اشاره داشته و تاکید کرد: ما باید به اصل دین و مبانی دینی برای کاهش آلام اجتماعی برگردیم و به جز این راهی نداریم.
وی با اشاره به برخی جنایات اتفاق افتاده در گوشه و کنار جهان به اصطلاح متمدن امروز و نقض فاحش حقوق کودکان به ویژه در میانمار تاکید داشت: جمهوری اسلامی با تکیه بر مبانی اسلامی می تواند پیشتاز احقاق حقوق کودکان باشد.


Powered by Tetis PORTAL