27 مهر 1393 16:9:24
وزير دادگستري:
بناي دولت بر پرهيز از پنهان كاري و سانسور اطلاعات است
وزير دادگستري گفت: بناي دولت بر پرهيز از پنهان كاري، دست كاري و سانسور اطلاعات است و اگر دولت مشكل را خودش بيان مي كند، بايد براي رفع اين مشكل با دولت همكاري كرد و اگر نظام را دوست داريم نبايد بزرگنمايي و سياه نمايي كنيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، در مراسم سي امين سالگرد تاسيس وزارت اطلاعات در استان البرز گفت: مجموعه دست اندركاران تامين امنيت در كشور گنجينه اي ارزشمند و گرانبها هستند.

 

 وزير دادگستري با بيان اين مطلب كه در اوايل پيروزي انقلاب اسلامي با حوادث ضد امنيتي تلخي در كشور مواجه بوديم اظهار كرد: در دوران معاصر بيشترين و پيچيده ترين طرحهاي ضد امنيتي براي جمهوري اسلامي ايران طراحي شده و ما با پيچيده ترين و طولاني ترين طرح هاي امنيتي در كشور روبرو بوده ايم.

 

وي با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران امروز برفراز قله امنيت قرار دارد، گفت: حتي دشمنان نظام اسلامي به موفقيت ايران اسلامي در عرصه امنيت پايدار اعتراف كرده اند؛ كه بخش قابل توجهي از اين موفقيتها مرهون مجاهدتهاي خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) است و امروز به عنوان يك كشور مدعي در دنيا در عرصه امنيت، حرف براي گفتن داريم.

 

پورمحمدي امنيت در نظام جمهوري اسلامي ايران را بواسطه وجود سه ركن اصلي مردم، كارآمدي و توانايي عوامل كارگزار و مديريت مديران و رهبران را دانست و شاخص ترين تامين كننده امنيت در جامعه را همبستگي ملي دانست و افزود: مديريت اصولي از نكات محوري در بحث امنيت است و مديران بايد داراي دو خصيصه هوشمندي و قاطعيت باشند كه اين خصايص در امام خميني(ره) وجود داشت و همواره در تفكر بنيانگذارجمهوري اسلامي ايران، دشمن شناسي و اولويت شناسي را شاهد بوده ايم.

 

وزير دادگستري به وجود توانايي و قابليت در عرصه هاي مختلف در نظام جمهوري اسلامي ايران اشاره كرد و افزود: كسب اطلاعات، داشتن دانش و تخصص و اراده و تصميم، سه عنصر اصلي مديريت است و مديران براي توسعه و پيشرفت كشور بايد اين سه عنصر اصلي را مد نظر قرار دهند.

 

 

وي گفت دولت بنا دارد با اطلاعات صحيح حركت كند و با تاكيد بر لزوم وجود گردش صحيح اطلاعات در جامعه تصريح كرد: بناي دولت بر پرهيز از پنهان كاري، دست كاري و سانسور اطلاعات است؛ سرملت نبايد كلاه گذاشت و نبايد پنهان كاري كرد  و اگر دولت مشكل را خودش بيان مي كند، بايد براي رفع اين مشكل با دولت همكاري كرد و اگر نظام را دوست داريم نبايد بزرگنمايي و سياه نمايي كنيم.

 

وزير دادگستري در اين باره همچنين گفت: دولت به دنبال خرابكاري نيست و اجازه خرابكاري نيز به ديگران نمي دهد و همين دو كار موجب رشد در جامعه مي شود و اگر امروز نيز نشانه هايي از رشد در جامعه را شاهد هستيم، به دليل رعايت همين اصول است.

 

پورمحمدي در ادامه و در خصوص استان البرز، وجود جاذبه هاي گردشگري و منابع طبيعي در استان البرز را انگيزه اي براي برانگيخته شدن حس طمع سودجويان خواند و اضافه كرد: در صورت بي توجهي به اين امر، مردم اين استان حتي در تامين آب شرب نيز با مشكل مواجه مي شوند.

 

وي گفت: امروز به جاي آنكه امتياز وجود منابع طبيعي، اين استان را به منطقه اي خوش آب و هوا تبديل كند، اين منطقه را به كلانشهري آلوده تبديل كرده است.

 

وزير دادگستري از مديران استان البرز خواست تا اجازه شهرك سازي و افزايش جمعيت مهاجر را در منطقه ندهند و با جمع آوري اطلاعات صحيح، تخصصي و تصميم و اراده قوي، مانع از خيانت در حق آيندگان شوند.

 

بر اساس اين گزارش، امام جمعه و نماينده ولي فقيه و ائمه جمعه استان، استاندار البرز، مديران و مسوولين حراست هاي دستگاهها و كاركنان مجموعه اطلاعات استان، از ديگر حاضرين مراسم سي امين سالگرد تاسيس وزارت اطلاعات در استان البرز بودند.


Powered by Tetis PORTAL