22 آذر 1393 18:53:15
وزير دادگستري:
مبارزه با فساد وظيفه اي همگاني است
وزير دادگستري گفت: بايد با فساد در همه سطوح آن بجنگيم و جامعه را پاك كنيم و همه ما بواسطه امر به معروف و نهي از منكر در اين راه تكليف داريم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، عصر روز شنبه، در جمع مردم مامونيه از توابع استان مركزي، ولايت ائمه اطهار و حسيني بودن را از نعمات بزرگ الهي دانست كه نصيب ملت ما شده و افتخاري براي دنيا و آخرت ملت است.

وزير دادگستري اربعين را داستاني عجيب و پر رمز و راز عنوان كرد و گفت: در روايات آمده كه علامت مومن 5 چيز است كه يكي از آنها زيارت اربعين است و در تشيع، زيارت امام حسين(ع) را ملاك دينداري و تدين قرار داده اند.

وي افزود: امام حسين(ع) چراغ هدايت و مشعل حق خواهي است و هركس به دنبال حق و حقيقت و نجات است بايد بر كشتي او سوار شود، اين در حالي است كه جهان اسلام متاسفانه از روز اول پا در مسير انحراف گذاشت و اين دردسرها بوجود آمد ولي حركت، فرياد و خون امام حسين(ع) و يارانش، دين را نگاه داشته و امروز اين حركت عظيم مردم به سمت كربلا را شاهد هستيم؛ كه نه تنها در فضايي آرام اتفاق نمي افتد، بلكه در فضاي رعب و وحشت و تهديد و بمب گذاري انجام مي گيرد.

حجت الاسلام والمسلمين پورمحمدي ادامه داد: امام حسين(ع) رمز همه چيز است و بنا و كاخ خدا پرستي را نگاه داشته است و خداگويي يعني ايستادگي در برابر ظلم و طاغوت.

وزير دادگستري با بيان اينكه راه شهادت هيچگاه بسته نيست گفت: راه شهادت، مرام و فرهنگ شهيد است و بايد در اين راه ايستادگي كنيم و سختي هاي آن را تحمل كنيم؛ ملت ما نيز جلوي امريكا ايستاده و نگران از دست دادن چيزي نيست، چراكه فرهنگ شهادت در جامعه ما ترويج شده و مردم به شهداي خود مفتخرند.

وي در اين رابطه ادامه داد: امريكا نمي تواند با شهيد و فرهنگ شهادت مقابله كند و 35 سال است كه ما را تهديد مي كنند و از هر ترفند و فشاري بر عليه ما استفاده مي كند؛ اقتصاد ما از روز اول تحت فشار بوده و چيز جديدي نيست و ملت ما با وجود رهبري هوشمند و مقاوم ايستادگي كرده است.

پورمحمدي گفت: تحريم چيز كمي نيست، اما ملت ما با فرهنگ مقاومت خود ايستاده كه اين ايستادگي از آموزه هاي امام حسين(ع) است؛ ملت ما احساس عزت مي كند و داراي روحيه قوي و خستگي ناپذير است. كسي را مي توان زمين گير كرد كه بترسد؛ اما ملت ما همواره آماده ايثار و شهادت است و ترسي از تهديدها ندارد.

وزير دادگستري راه نجات را مقاومت دانست و با تاكيد بر اينكه اقتصاد مقاومتي نيز بر همين اساس استوار است و هر ملتي كه بايستد پيروز است و هر صبري كه در كنار خدا خواهي باشد به موفقيت مي انجامد تصريح كرد: بايد با فساد جنگيد چراكه آسيب زننده به همه دولتهاست و امام حسين(ع) نيز گفت كه من آمده ام تا با فساد مبارزه كنم و اين راه امام حسين(ع) است.

وي همچنين افزود: بايد با فساد در همه سطوح آن بجنگيم و جامعه را پاك كنيم و همه ما بواسطه امر به معروف و نهي از منكر در اين راه تكليف داريم؛ بزرگترين جهاد در اين راه را نيز بايد جوانان انجام دهند، چراكه فساد فرهنگي گريبانگير جوانان است.

وزير دادگستري در خاتمه گفت: شهدا پيشگام ما هستند و تلاش ما در دولت اين است كه راه شهدا را ادامه دهيم و اين كشور بايد سربلند و عزيز باشد و بر ابرقدرتها پيروز گردد.

اين مراسم با گراميداشت 45 شهيد آسيابك در مسجد جامع اين شهر با حضور نماينده مجلس، فرماندار، امامان جمعه، خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران برگزار شد.


Powered by Tetis PORTAL