22 آذر 1395 15:31:1
دبیر مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد:
فساد در نظام سلامت خطرناکترین نوع فساد است
دبیر مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد گفت: فساد در نظام سلامت، حساس ترین و خطرناکترین نوع فساد است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محسن مردعلی، دبیر مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد، در همایش همکاری های بین المللی ضد فساد جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز توسط سازمان غذا و دارو برگزار شد، به عنوان سخنران این همایش، با اشاره به وضعیت فساد در ایران و جهان، به فساد در بخش درمان، ابعاد، لایه ها، آثار و نتایج فساد در این بخش و تعهدات بین المللی ضد فساد جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
وی فساد در نظام سلامت را حساسترین، زیانبارترین و خطرناکترین نوع فساد در دنیا و جمهوری اسلامی ایران دانسته و لزوم برنامه ریزی جهت پیشگیری و مقابله با آن را از اهم برنامه های الزام آور دولت و نظام سلامت عنوان و بر روی تعهدات عمومی ناشی از کنوانسیون در دستگاههای اجرایی مبنی بر پیشگیری از فساد، تاکید کرد.
این همایش با حضور دیناروند رییس سازمان غذا و دارو، جمشیدی رییس سازمان تعزیرات حکومتی کشور، حقیقی، رییس ستاد قاچاق کالا و ارز، پالیز دار دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، نماینده دفتر UNODC در تهران و دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با با فساد به عنوان سخنرانان اصلی برگزار شد.
در این همایش یکروزه که به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد (9دسامبر) برگزار شد، مدیران و معاونین سازمان غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی و ... به عنوان مخاطبین اصلی شرکت داشتند.


Powered by Tetis PORTAL