29 ارديبهشت 1395 9:58:13
به منظور افزایش سطح همکاری ها صورت پذیرفت:
توافق ایران و روسیه برای تشکیل مرکز حکمیت و مشاوره در امور تجاری
ایران و روسیه برای ایجاد مرکز حکمیت و مشاوره در امور تجاری توافق کردند تا براساس آن دامنه همکاری های دو کشور در این حوزه با توجه به دوره پسابرجام افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، در اجلاس مشترک که به سرپرستی محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و «ماکسیم تراوینکو» معاون وزیر دادگستری در روابط بین الملل و معاضدت قضایی روسیه در سن پترزبورگ و در حاشیه برنامه اجلاس وزرای دادگستری سازمان همکاری شانگهای برگزار شد، طرفین برای ایجاد مرکز حکمیت و مشاوره در امور تجاری به توافق رسیدند.
به گزارش بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، طرفین در این نشست با اشاره به سطح عالی روابط دو کشور در عرصه های مختلف، بر لزوم گسترش روابط حقوقی و قضایی ایران و روسیه تاکید کردند.
معاون وزیر دادگستری کشورمان در این جلسه گفت: برگزاری هفت دیدار بین روسای جمهوری ایران و فدراسیون روسیه از زمان آغاز کار دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته و دیدارهای ولادیمیر پوتین با رهبر معظم انقلاب، سطح روابط دو کشور را در وضعیت بسیار مناسبی قرار داده است که باید با بهره گیری از این فرصت، توسعه مناسبات حقوقی و قضایی را که در حقیقت حمایت قانونی از مراودات اقتصادی است در اولویت قرار دهیم.
عباسی افزود: اجرای معاهده معاضدت حقوقی و قضایی در امور مدنی و کیفری که پیشتر به امضای روسای جمهوری ایران و روسیه رسیده، معوق مانده که با پروتکل الحاقی تنظیمی هفته گذشته و پاراف آن توسط مدیران و کارشناسان مسئول ایرانی و همچنین معاهده انتقال محکومان، زمینه امضای آن از سوی وزیران دادگستری دو کشور فراهم شده است و امیدواریم در سفر آتی الکساندر کاناوالوف وزیر دادگستری روسیه به تهران امضا شود.
هیات ایرانی که علیرضا جمشیدی رییس سازمان تعزیرات حکومتی نیز در آن حضور دارد، برای شرکت در همایش بین المللی حقوقی و دومین کنفرانس علمی کاربردی حاکمیت حقوق که از امروز (چهارشنبه) در سن پترزبورگ با حضور هیات های قضایی از کشورهای مختلف برگزار می شود به روسیه سفر کرده است.
در این اجلاس که کشورهای مختلف از جمله چین، بلاروس، هند، ارمنستان، قرقیزستان و همچنین مراکز حقوقی دانشگاهی سن پترزبورگ حضور خواهند داشت، زمینه های کاربرد حقوق در سطوح مختلف اجتماعی و قضایی و همچنین نظارت های حقوی بر عرصه های گوناگون توسط شرکت کنندگان در نشست های سن پترزبورگ بررسی خواهد شد.


Powered by Tetis PORTAL