25 مهر 1396 15:47:13
بازدید هیأت عالی حقوقی و قضایی ایران از زندان های هلند
هیأت عالی حقوقی و قضایی ایران در سفر به کشور هلند، از زندان های این کشور بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و عضو هیأت عالی حقوقی و قضایی جمهوری اسلامی ایران به هلند با اشاره به بازدید هیأت اعزامی از بزرگترین زندان هلند تأکید کرد کاهش جمعیت زندانیان در هلند به عنوان یکی از کشورهای موفق در این زمینه از ویژگی های برجسته این نظام قضایی است.
وزارت دادگستری هلند در سال های اخیر موفق شده است با کاهش چشمگیر جمعیت کیفری زندانیان، زندان های منطقه شمالی خود را به نروژ و فنلاند و زندان های جنوبی خود را به بلژیک اجاره دهد. در بازدید هیأت عالی حقوقی و قضایی کشورمان از بزرگترین زندان هلند، مسئولان این زندان به تشریح ساختار و اهداف و برنامه های باز اجتماعی شدن زندانیان پرداختند و برخی قضات و مسئولان قضایی کشورمان با تشریح اقدامات سازمان زندان های جمهوری اسلامی ایران و تلاش های سال های اخیر قوه قضائیه و سازمان زندان های کشورمان به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در تبادل تجربه هیأت اعزامی با مسئولان بزرگترین زندان هلند وجوه اشتراکات و افتراقات زندان های دو کشور و اقدامات تأمینی و تربیتی دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


Powered by Tetis PORTAL