14 شهريور 1396 14:28:59
سرپرست امور مجلس وزارت دادگستری در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
احتمال تصویب نهایی لایحه «حمایت از کودکان و نوجوانان» در آبان‌ ماه

سرپرست امور مجلس وزارت دادگستری گفت: لایحه «حمایت از کودکان و نوجوانان» در دستور کار اصلی کمیسیون قضایی است و امیدواریم بعد از پایان تعطیلات مجلس و حداکثر در آبان‌ ماه شاهد تصویب نهایی این لایحه باشیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمدعلی اسفنانی، سرپرست امور مجلس وزارت دادگستری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت لایحه «حمایت از کودکان و نوجوانان» اظهار داشت: این لایحه به اعتقاد من یکی از لوایح بسیار مهم است که سابقه آن به مجلس نهم باز می‌گردد.
وی با بیان اینکه در مجلس نهم کارهای کارشناسی مهم و خوبی بر روی این لایحه انجام شد، افزود: زمانی که این لایحه از دولت به مجلس آمد 45 ماده بود اما در کمیسیون قضایی با بیش از 80 ماده رسید اما متأسفانه به دلیل حجم بالای کار مجلس، مجال تصویب پیدا نکرد و از دستور کار خارج شد.
سرپرست امور مجلس وزارت دادگستری با بیان اینکه این موضوع یک نقص بزرگ محسوب می‌شود،‌تصریح کرد: زمانی که چنین لایحه‌ای با این حجم از کار کارشناسی از گردونه خارج می‌شود، یعنی ما منابع ملی را تلف کرده‌ایم.
اسفنانی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 12 ماده از لایحه «حمایت از کودکان و نوجوانان» در صحن مجلس به تصویب رسیده است، گفت: این لایحه در دستور کار اصلی کمیسیون قضایی است و امیدواریم بعد از پایان تعطیلات مجلس و حداکثر در آبان‌ ماه شاهد تصویب نهایی این لایحه باشیم.
وی با تأکید بر اینکه جای خالی این لایحه به شدت در جامعه احساس می‌شود، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی و با توجه به اتفاقات اخیری که برای تعدادی از کودکان رخ داده، تصویب سریع لایحه «حمایت از کودکان و نوجوانان» ضروری است.
سرپرست امور مجلس وزارت دادگستری در پایان گفت: کودکان افراد بی پناهی هستند که به دلیل ناتوانی، قدرت دفاع از خود را ندارند و زمانی که مورد آزار و اذیت از سوی والدین یا معلمان قرار می‌گیرند، حتی نمی‌توانند موضوع را به دیگرانی منتقل کنند که از آنها دفاع کنند.


Powered by Tetis PORTAL