25 مهر 1396 15:48:18
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:
وجود برخی تبعیض‌ها در حوزه کودکان در کشور شایسته نیست

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری گفت: وجود برخی تبعیض‌ها در حوزه کودکان در کشور از جمله در زمینه‌های آموزشی و جنسیتی شایسته نیست و باید چاره‌ای برای رفع آنها اندیشیده شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، مظفر الوندی روز سه شنبه در دیدار با حجت الاسلام سید علی اصغر حسینی امام جمعه یاسوج اظهار داشت: ازدواج‌های زودهنگام بین کودکان کشور جای نگرانی دارد.
وی افزود: سال‌های قبل این پدیده در نقاط مرزی کشور مرسوم بود اما هم اینک چنین موضوعی در مناطق حاشیه‌ای نیز رایج شده است.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری بیان کرد: تاکنون برنامه‌هایی در زمینه حقوق کودکان در کشور اجرا شده است.
الوندی عنوان کرد: سازمانی برای دفاع از حقوق کودکان در کشور تشکیل شده که 16 نهاد دولتی نیز عضو آن هستند.
وی ابراز داشت: مبلغان دینی، روحانیان، ائمه جمعه و جماعات در زمینه آشنا کردن هر چه بیشتر مردم با حقوق کودکان و تبیین برخی آسیب‌های اجتماعی حوزه کودکان نقش مهمی بر عهده دارند.
الوندی گفت: کودکان کار و کودکان معتاد زنان آسیب ‌دیده که نتیجه آن کودکان مبتلا به انواع بیماری‌هاست از دیگر مشکلات این حوزه محسوب می‌شود.
وی اظهار داشت: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های متعددی در کشور وجود دارد که در صورت همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی می‌توان اقدام‌هایی ارزنده برای رفع مشکلات حوزه کودکان انجام داد.
جمهوری اسلامی ایران در سال 1372 و با مصوبه مجلس شورای اسلامی به کنوانسیون حقوق کودک ملحق شد.
مظفر الوندی برای دیدار با برخی مسئولان اجرایی و متولیان حوزه کودکان، زنان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد به یاسوج مرکز این استان سفر کرده و فردا /چهارشنبه/ نیز در نشست کارگروه امور بانوان و خانواده استان شرکت می‌کند.


Powered by Tetis PORTAL