12 خرداد 1397 13:44:13
دبیر مرجع ملی حقوق کودک در ملاقات با نماینده سازمان ملل:
سازمان ملل باید به تکالیف و وظایف انسانی خود عمل کند

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با اشاره به وضعیت کودکان مظلوم منطقه خاورمیانه که قربانی جنگ، خشونت و تروریسم دولتی هستند، بر ضرورت اقدام فوری سازمان ملل برای پایان دادن به این وضعیت تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی که بنا به دعوت وزیر امور خانواده و کودک جمهوری مالت و سخنرانی در کنفرانس بین المللی «ممنوعیت تنبیه بدنی کودکان» به این کشور سفر کرده است، در ملاقات با «مارتا سونتا پاییس» نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور خشونت علیه کودکان، افزود: میلیون ها کودک یمنی، فلسطینی و افغانی قربانی جنگ، نسل کشی و تروریسم دولتی هستند و سازمان ملل باید به تکالیف و وظایف انسانی خود عمل کند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی که منجر به پایان دادن خشونت علیه کودکان و ارتقای حقوق آنان شود استقبال می کند، اظهار داشت: شاخص های ارتقای حقوق کودک در ایران روند رو به رشدی داشته است و از هر برنامه و اقدامی که موجبات ارتقای حقوق کودک را فراهم کند نیز استقبال می کنیم.
عباسی یادآور شد: قحطی و وبا در آستانه فصل گرما میلیون ها کودک را تهدید می کند و سازمان ملل باید برای این مساله چاره ای بیندیشد.
وی همچنین گزارشی از وضعیت حقوق کودک در چارچوب قوانین و مقررات مصوب ارایه و تاکید کرد: لایحه جامعی در زمینه حقوق کودک در مجلس ایران در جریان تصویب قرار دارد که آینده بهتری را برای کودکان ایران رقم خواهد زد.
در این دیدار، سانتا پاییس با ابراز خرسندی از روند رو به رشد ارتقای حقوق کودکان در ایران بر آمادگی سازمان ملل برای انتقال تجربه، آموزش حقوق کودک به خانواده ها و دست اندرکاران امر تاکید کرد و همکاری مستمر و حمایت های جمهوری اسلامی ایران از حقوق کودکان را مثبت ارزیابی کرد.


Powered by Tetis PORTAL