15 بهمن 1392 13:26:22
وزير دادگستري در اولين نشست خبري اعلام كرد (1):
عزم جدي دولت در مبارزه با فساد/لزوم فعال سازي دولت الكترونيك/تاكيد بر شفاف سازي و اطلاع رساني
وزير دادگستري در اولين نشست خبري خود با اصحاب رسانه كه در ساختمان جديد وزارت دادگستري برگزار شد در حضور رسانه هاي داخلي ضمن تاكيد بر عزم دولت در مبارزه با فساد به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

حجه الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري در اولين نشست خبري خود با تبريك ايام الله دهه فجر گفت: حضور شكوهمند مردم در همه صحنه‌ها و نيز حضور آن‌ها در انتخابات از دستاوردهاي بزرگ انقلاب است كه بايد از مردم سپاسگزار باشيم؛ آزادي، استقلال، عزتمندي، كرامت انساني، افزايش توان ملي، استحكام اقتدار ملي، پيشرفت و توسعه در همه ابعاد و نيز افزايش سطح زندگي انسان‌ها از دستاوردهاي بزرگ انقلاب بوده است.

وي با تشكر از اطلاع رساني اصحاب رسانه‌ براي آگاهي بخشي ادامه داد:‌ دسترسي به اطلاعات و تحرك چشم‌گير خانواده بزرگ رسانه از دستاوردهاي ديگر انقلاب اسلامي بوده است كه ما هر روز شاهد افزايش اين شبكه هستيم كه با توان اثر بخشي بالا و خلاقيتها و نوآوري ها خود يكي از دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي است.

وزير دادگستري در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان مبني بر اينكه از سال گذشته تاكنون فساد اقتصادي در دستگاه ها رخ داده و متوقف نشده، اقدامات وتمهيدات وزارت دادگستري براي پيشگيري و جلوگيري از فساد چيست اظهار داشت: سوال شما از جهت تاريخ نگاري غلط بود. فساد مربوط به يكسال گذشته نيست. شاهد روند فساد از گذشته ها بوديم و متاسفانه در دوره گذشته اين روند تشديد شد.

وي ادامه داد: برخي پرونده ها نظير نگين غرب كه شما اشاره كرديد در دوره هاي قبل وقوع يافته است و قوه قضاييه در جهت كمك به مردم و جبران بخشي از اين مشكلات، در تلاش است تا با مجرمين برخورد نمايد. متأسفانه برخي از مجرمان اموال موجود قابل نقد ندارند و بخشي از اموال موجود آنها هم نياز مالباختگان را برآورده نمي سازد و بنابراين وظيفه قوه قضاييه خلق مال نيست تا آن را به مردم بازگرداند.

 

*تمهيدات دولت در مبارزه با فساد

 

وزير دادگستري درباره تمهيدات دولت در مبارزه با فساد اظهار داشت: مبارزه با فساد دغدغه و نگراني دولت است. اگر روال گذشته ادامه داشته باشد، ناچاريم شاهد اجحاف در حق مردم باشيم مگر اينكه رويه تغيير كند. اول بايد رعايت قانون از سوي دولتمردان مورد توجه قرار گيرد. دوم اينكه دولت تصميمات متناقض و متفاوت نگيرد تا بستر تخلف و جرم فراهم شود. دولت به اين امر تأكيد دارد. سوم اينكه دولت از پنهانكاري خودداري كند. دولت تصميم دارد اقدامات خود را شفاف كند هرچند دولت هنوز از برخي تصميمات گذشته باخبر نشده است.

ما در پرونده بابك زنجاني به نكاتي رسيديم كه بسياري از اقدامات در جايي ثبت نشده بود.

پورمحمدي خاطرنشان كرد: نكته اي كه در همه قوانين و برنامه ها مورد تأكيد بوده مسئله دولت الترونيك است بدون دولت الكترونيك نمي توان به مردم خدمت مناسب ارائه داد و با فساد مبارزه كرد. اين دولت به طور جدي مصمم به اجراي قوانين مربوط به دولت الكترونيك است. شوراها و كارگروه هاي مربوطه را تشكيل داده و در حال پيگيري است. رئيس جمهور تأكيد دارد كه اين دولت با كسي رودربايستي ندارد و هر كس تخلف كند بدون هيچ ملاحظه اي برخورد مي شود. همه منصوبين با صاد و سين دولت كه تخلف كرده باشند مورد برخورد قرار مي گيرند.

اين خبر تكميل مي گردد


Powered by Tetis PORTAL