10 ارديبهشت 1397 8:9:56
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:
استفاده از ظرفیت های مردمی برای رفع مشکلات کودکان ضروری است

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: استفاده از ظرفیت های مردمی برای بهبود وضعیت حقوق کودکان بسیار ضروری است چراکه دولت به تنهایی قادر به رفع تمامی مشکلات و آسیب های اجتماعی نیست.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در جلسه شورای هماهنگی این مرجع اظهار داشت: پس از بحث هسته ای، حقوق بشر گزینه روی میز جدید غرب است در حالیکه ما رعایت تعهدات بین المللی، مباحث حقوق بشری و نکات کلیدی که در حوزه حقوق کودکان مطرح می شود را بر خود تکلیف می دانیم و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک نیز از بدو تاسیس تا کنون در این راستا فعالیتهای بنیادینی انجام داده و کارکردهای متنوعی داشته است.
وی با اعلام این مطلب که در تمامی استان های کشور مرجع متناظر حقوق کودک فعال شده است تصریح کرد: در برخی از استان های کشور وضعیت حقوق کودک مطلوب نیست و می بایست در این خصوص برای ساماندهی و حمایت اجتماعی از کودکان، فعالیت های جدی تری صورت گیرد.
عباسی در این باره افزود: استفاده از ظرفیت های مردمی برای بهبود وضعیت حقوق کودکان بسیار ضروری است چراکه دولت به تنهایی قادر به رفع تمامی مشکلات و آسیب های اجتماعی نیست؛ می توان در این خصوص از ظرفیت چهره های محبوب و مورد اعتماد مردمی نظیر هنرمندان و ورزشکاران، به عنوان سفرای صلح، آموزش، فضای مجازی و غیره بهره گیری کرد.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک همچنین پیشنهاد کرد برای ایجاد نگاه مشوقانه در حوزه حقوق کودک، جشنوار ملی تحت عنوان "جشنواره سلام" یا "جشنواره حقوق کودک" به صورت سالانه برگزار شود.
در ادمه این جلسه اعضای شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک که متشکل از نمایندگان دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد هستند، به بحث و تبادل نظر پرداختند.


Powered by Tetis PORTAL