3 شهريور 1393 14:46:19
بازديد حجت الاسلام و المسلمين پور محمدي از اداره كل تعزيرات حكومتي استان تهران
وزير دادگستري صبح امروز با حضور در اداره كل تعزيرات حكومتي استان تهران از بخشهاي مختلف اين مجموعه بازديد كرد.

حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پور محمدي وزير دادگستري، در بازديد از اداره كل تعزيرات حكومتي استان تهران طي سخناني در جمع مديران ستادي و اجرايي، كاركنان و روساي شعب اين اداره كل ضمن تبريك هفته دولت و گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجائي و باهنر، به ذكر ابعاد شخصيتي و معنوي اين دو شهيد بزرگوار پرداخت.

وزير دادگستري در ادامه با اشاره به ملموس بودن و اثر گذاري فعاليتهاي ماه هاي اخير اداره كل تعزيرات حكومتي استان تهران اظهار داشت: اين برجستگي و ملموس بودن فعاليتها موجب افزايش توقعات مردم و افكار عمومي از مجموعه تعزيرات حكومتي شده است.

وي فعاليتهاي تعزيرات حكومتي استان تهران را تحسين برانگيز دانست و تصريح كرد: نبايد از اين نكته غافل شد كه مسائل مبتلابه جامعه نظير گراني ميوه و ارزاق عمومي، مشكلات مربوط به نانوايي ها، تخلفات مربوط به امور خدماتي و ... اموري هستند كه حتي نسبت به پرونده هاي مفاسد كلان اقتصادي، تاثير بيشتري بر افكار عمومي جامعه مي گذارند.

وزير دادگستري در بخشي ديگر از سخنانش با اشاره به رسيدگي پرونده هاي صنفي در دادگاههاي عمومي و انقلاب در گذشته گفت: تخلفات و مشكلات موجود در بازار و امور صنفي ناشي از غير كارشناسي بودن برنامه ها، ناهماهنگي ميان دستگاههاي ذيربط و همچنين عدم تداوم در برنامه هاي اجرايي مي باشند. البته امور صنفي مستقيما زير نظر سازمان تعزيرات حكومتي نيست؛ بلكه اين نهاد به عنوان رسيدگي كننده نهايي به نقش آفريني مي پردازد.

پور محمدي با ارائه آماري از عملكرد شعب تعزيرات حكومتي گفت: در طول يك سال گذشته بيش از 800 هزار پرونده رسيدگي و براي حدود 872 هزار پرونده نيز راي صادر شده است.

وي افزود: اين آمار بيانگر ارتقاء سطح فعاليت و كارآمدي سازمان تعزيرات حكومتي است، اما نبايد فراموش كرد كه آنچه اهميت دارد اين است كه مردم در اثر اين فعاليتها احساس كنند باري از دوششان برداشته شده است و احساس آرامش مي كنند.

وزير دادگستري در ادامه با اعلام كاهش 19درصد ورودي پرونده ها به شعب تعزيرات حكومتي گفت: اين مهم بيانگر مثبت بودن فعاليتهاي اين سازمان است به شرط آنكه اين كاهش ورودي پرونده ها توام با رضايت مردم باشد.

وزير دادگستري در خصوص گشتهاي مشترك سازمان تعزيرات حكومتي اظهار داشت: اين گشتهاي مشترك باعث كنترل بازار و كاهش نسبي تخلفات شده و به تبع آن باعث كاهش شكايات مردمي در خصوص تخلفاتي نظير گرانفروشي، كم فروشي، عدم درج قيمت، تخلفات بهداشتي و ... و كنترل بازار شده است.

حجت الاسلام و المسلمين پور محمدي ياد آور شد: اگر كاركنان سازمان تعزيرات حكومتي در خود انگيزه ايجاد كنند و با انگيزه پيش بروند، ساير نهادها مانند شهرداري و نيروي انتظامي نيز انگيزه لازم در خصوص همكاري با تعزيرات حكومتي را پيدا مي كنند.

وي گفت: افرادي كه در سازمان تعزيرات حكومتي مسئوليت خصوصا در زمينه نظارت، ساماندهي و تنظيم بازار را برعهده مي گيرند، بايد فكر، ذكر، ذهن و خيالشان بر اساس آن كار باشد.

وزير دادگستري در ادامه اظهار داشت: سازمان تعزيرات حكومتي در هر جايي كه وارد شده است مانند بازار شهرستاني، بازار تجريش، نازي آباد و ميدان مركزي ميوه و تره بار نبايد برگشت داشته باشد و كار را نيمه كاره رها كند بلكه براي هميشه بايد آثارش به نحو شايسته نمايان باشد.

وزير دادگستري در پايان سخنانش تاكيد كرد: بايد فعاليتهاي سازمان تعزيرات حكومتي بر شهر تهران تمركز جدي داشته باشد و ساماندهي بازار و اصناف اين شهر را به نحو دقيق و اصولي انجام دهد و به تبع آن ساير شهرستان ها مورد ساماندهي قرار گيرند.

در ابتداي اين نشست مدير كل تعزيرات حكومتي استان تهران ضمن خير مقدم به وزير دادگستري و هيئت همراه از روند فعاليتهاي اين اداره كل در حوزه نظارت و بازرسي از بازار و مراكز تجاري تهران از جمله بازار شهرستاني، ميدان مركزي ميوه و تره بار، بازار نازي آباد و تجريش گزارشي تفصيلي ارائه نمود.


Powered by Tetis PORTAL