4 آذر 1394 20:0:1
سفر وزیر دادگستری به استان سمنان/
وزیر دادگستری در جلسه شورای اداری گرمسار: برجام فضای مناسب و رو به جلو ایجاد کرده است
وزیر دادگستری گفت: برجام را دستاورد بزرگی می دانیم که یک فضای مناسب و رو به‌جلو در کشور بوجود آورده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در جلسه شورای اداری شهرستان گرمسار که با شرکت استاندار سمنان و مدیران استانی و شهرستانی و امام جمعه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: برجام دستاورد بزرگی برای ملت ایران بود؛ اگرچه ممکن است هر دستاورد بزرگی هم، آفت‌هایی به همراه داشته باشد. این دستاورد تاریخی نتیجه زحمات و تلاش‌های دولت یازدهم و هوشمندی دیپلمات‌های ایرانی است و از این رو باید از آن‌ها تقدیر کرد.

وزیر دادگستری با اشاره به اهمیت فضای پسابرجام، افزود: برجام را دستاورد بزرگی می دانیم اگرچه این دستاورد می تواند خطرهای بزرگی نیز داشته باشد که نیاز است مراقبت کنیم؛ برجام یک فضای مناسب و رو به‌جلو در کشور بوجود آورده است.

وی با بیان این‌که ایران امروز در بهترین شرایط امنیتی قرار دارد ادامه داد: علی‌رغم وجود داعش در منطقه و حملات تروریستی در بسیاری از کشورهای منطقه، با تلاش مسئولان، کشور ما در شرایط خوب امنیتی و در بالاترین سطح امنیت قرار دارد.

پورمحمدی در این باره افزود: دشمنان نظام اسلامی فرهنگ، روحیه مستعد و جایگاه برجسته سیاسی کشور در جهان را مورد طمع قرار داده اند که باید هوشیار باشیم.

وزیر دادگستری با اشاره به ظرفیت‌های استان سمنان و گرمسار نیز خاطرنشان کرد: این استان ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد. تنوع آب و هوایی، امکانات زیرساختی مناسب، نزدیکی به تهران، گستردگی سرزمینی در استان و همه و همه از جمله ظرفیت‌های این استان است که می‌توان با بهره‌گیری از آن، مشکلات را مرتفع کرد.

وی با بیان این‌که باید به افزایش بهره‌وری از امکانات توجه کرد ادامه داد: متاسفانه بهره‌وری در کشور ما بسیار پایین است و این ایراد بزرگ باید رفع شود. سمنان، استان معبری است، اتفاقات خوبی در زیرساخت‌های ارتباطی این استان در حال انجام است که می‌تواند تحول بزرگی به همراه داشته باشد. برقی‌کردن خط ریلی تهران- مشهد که بیشتر آن در استان سمنان عبور می‌کند و برقی کردن خط ریلی گرمسار - گرگان که منطقه را به خارج از کشور متصل می‌کند از طرح‌های بسیار خوبی هستند که اخیرا هم اعتبارات خوبی به آن اختصاص یافته است.

پورمحمدی با بیان این‌که قضات باید در همه حال مدافع حقوق مردم باشند، افزود: قضات باید فضا را برای حفاظت و ارتقاء امنیت عمومی مردم مهیا کرده و با ناهنجاری‌ها مبارزه کنند.


وزیر دادگستری با اشاره به آثار و برکات تفکر بسیجی در جامعه افزود: بسیجی به معنی عشق، ایثار، پاکی و فداکاری بوده و امروز کشور مملو از عطر فرهنگ بسیجی است.

پورمحمدی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ بسیجی در کشور، تصریح کرد: امروز این فرهنگ و تفکر بسیجی است که می‌تواند کشور را توسعه دهد.

وی با بیان اینکه قوه قضاییه پناهگاه ضعفا است، اظهار داشت: قضات کشور باید دقت کنند تا حقی از مردم ضایع نشود.

وزیر دادگستری با بیان اینکه باید برای تقویت امنیت عمومی در کشور تلاش شود، تصریح کرد:‌ نباید در امور خدمت به مردم کوتاهی کنیم.


Powered by Tetis PORTAL